Turek

Olaf Stasiak mistrzem Polski, Sylwia Matuszak wicemistrzynią. Drużynowo także złoto

2024-04-10 11:33:26

Zawodnicy Konińskiego Klubu Szermierczego wzięli udział w Mistrzostwach Polski Seniorów w szabli, które odbyły się w Warszawie. Znakomicie na zawodach spisał się Olaf Stasiak i Sylwia Matuszak.

W szabli kobiet indywidualnie srebrny medal i tytuł Wicemistrzyni Polski Seniorów wywalczyła Matuszak Sylwia. Na piątym miejscu uplasowała się Zawodniak Małgorzata. W szabli mężczyzn indywidualnie złoty medal i tytuł Mistrza Polski Seniorów wywalczył Stasiak Olaf. Na piątym miejscu został sklasyfikowany Nowinowski Kacper. W turnieju drużynowym klub wystawił ekipę męską w składzie: Stasiak Olaf, Nowinowski Kacper, Kaczmarczyk Adam, Radoch Filip i . Zawodnicy wywalczyli złoty medal i tytuł Drużynowego Mistrza Polski Seniorów. Jest to bardzo młody zespół (Stasiak 22 lata, Nowinowski 21 lat, Radoch i Kaczmarczyk 18 lat). Trenerzy trafili z formą swoich podopiecznych.

Warto dodać, że po czterech latach szermierz z Konina ponownie sięgnął po mistrzostwo Polski. W 2020 r. udało się to Adrianowi Stanisławskiemu. O złoto drużynowe Koniński Klub Szermierczy czekał jeszcze dłużej. Ostatni raz udało się to ekipie w składzie: Łukasz Gal, Jakub Kacprzak, Patryk Pałasz i Adrian Stanisławski w 2013 roku.

Zdjęcia: Koniński Klub Szermierczy