Przygotowania Olimpii Koło do sezonu. Porażka w pierwszym sparingu

2021-07-22 08:34:37

Od dwóch tygodni kolska Olimpia przygotowuje się do rozgrywek IV ligi, które ruszają już 31 lipca. W swoim pierwszym meczu kontrolnym biało-czerwoni ulegli na wyjeździe Kujawiance Izbica Kujawska 1:2.

Po wspaniałym finiszu i utrzymaniu się w IV lidze Olimpia Koło po krótkiej przerwie ruszyła z przygotowaniami do kolejnych trudnych rozgrywek. Podopieczni Łukasza Kujawy po intensywnych jednostkach treningowych i gierce wewnętrznej rozegrali pierwszy mecz kontrolny. Do dyspozycji sztabu szkoleniowego jest aż 27 zawodników, z czego 24 pojechało do Izbicy Kujawskiej na sparing z Kujawianką grającą w IV lidze kujawsko-pomorskiej. W pierwszej części gry trener Kujawa desygnował podstawową jedenastkę z poprzedniej rundy. Szybka gra kolan oraz wiele niewykorzystanych sytuacji się zemściła i to gospodarze cieszyli się z prowadzenia po strzale z rzutu karnego. Ambitna i konsekwentna gra doprowadziła po kilkunastu minutach do wyrównania za sprawą Aleksa Sieradzkiego. Więcej goli do przerwy nieliczni kibice nie obejrzeli, choć z obu stron mogły jeszcze paść. Na drugą połowę wyszła inna jedenastka Olimpii, a bramkę strzelili po błędzie obrony gracze Kujawianki.

Kolejne mecze kontrolne kolanie zagrają z Ostrovią Ostrów Wielkopolski, Pogoń Mogilno, Piast Kobylnica. Ustalono już plan rozgrywek i Olimpia zagra swój inauguracyjny pojedynek przed własną publicznością ze spadkowiczem Górnikiem Konin. Warto nadmienić, że od nowego sezonu zagra nowo utworzona druga drużyna seniorów Olimpii Koło w rozgrywkach B-klasy. Drugi zespół poprowadzi dobrze znany kolskim kibicom były piłkarz i trener młodzieżowych drużyn Sebastian Kalinowski.