Na nietypowy pomysł wpadł burmistrz Kleczewa, który co kilka dni publikuje na swoim portalu społecznościowym kreskówki. W jednej z nich możemy zobaczyć złodzieja włamującego się do domu, pod nieobecność rodziny, która wyjechała na wakacje. W pewnym momencie, na gorącym uczynku, nakrywa go dziadek rodziny! Zakończenie historii zaskoczy każdego widza. W nietuzinkowy sposób pokazuje nasze podejście do systemu wartości i sprawiedliwości - mówi Mariusz Musiałowski (animację można zobaczyć klikając w poniższy link –https://www.facebook.com/reel/289012967403564
Kreskówki, przeplatane innymi materiałami wideo, w zabawny, momentami kontrowersyjny sposób, ukazują scenki związane z sytuacją gospodarczą kraju, mediami publicznymi (https://www.facebook.com/reel/1259304144651286 ), a nawet poruszają relacje z kościołem (https://fb.watch/nB5YM4qiYa/ ).
Wszystkie materiały można obejrzeć również na profilu facebook https://www.facebook.com/MariuszMusialowski.Kleczew/ oraz na stronie internetowej www.mariuszmusialowski.pl
R - Skąd pomysł na taką właśnie formułę prowadzenia kampanii wyborczej?
MM - Nigdy nie twierdziłem, że PiS wszystko zrobił źle. Jest wiele spraw, za które mogę bić brawo, np. za mur na granicy czy walka z mafiami VAT-owskimi. Nie może być jednak tak, że jak władza zrobi coś dobrze, to daje jej to prawo, aby w zamian wykorzystywać swoje stanowiska i garściami brać pieniądze do własnej kieszeni. Chciałem to pokazać w bardzo prosty i czytelny sposób – stąd właśnie kreskówki.
R - W jednym z materiałów video wskazuje Pan na nierówne traktowanie samorządów…
MM - Owszem. Po spotkaniu w Koninie Donalda Tuska z mieszkańcami, podczas którego zabrałem głos i mówiłem o nierównym traktowaniu samorządów, mnóstwo osób gratulowało mi… odwagi. Co to są jednak za czasy, żeby samorządowcy musieli być odważni?! Rolą samorządów powinno być budowanie naszych małych ojczyzn, a nie konieczność walki o swoje prawa z rządem. Rozwój samorządów musi być zrównoważony, a nie uzależniony od sympatii politycznych!
Żyjemy w regionie, w którym kopalnia kończy swoją działalność (od 3 miesięcy nie wydobywa już węgla). Potrzebujemy szczególnego wsparcia, a nie omijania nas przez rządzących.
R - Wspominał Pan publicznie i to kilkukrotnie, że m.in. z tego powodu zdecydował się Pan na kandydowanie do sejmu i wsparcie jako Burmistrz Kleczewa list opozycji – Trzeciej Drogi.
MM - Dokładnie tak. Zabrzmi to może mocno, ale jeszcze raz podkreślę. Doceniam dobre rzeczy, jakie ten rząd zrobił, ale nie zgadzam się na złodziejstwo, na zadłużanie kraju, na afery, na wyprowadzenie pieniędzy, na więcej tłustych kotów, na wyprzedaż polskiego majątku – Rafinerii Gdańskiej, na wieczną propagandę sukcesu, na inflację blisko dwukrotnie wyższą niż w UE, na niszczenie państwa prawa, na prokuratora generalnego, który może bronić przekrętów swoich kolegów politycznych, na… mógłbym tak jeszcze długo wymieniać.
R – Dużo tych zastrzeżeń…
MM - Pewnie gdyby było ich mniej – nie byłoby mnie na listach do sejmu (śmiech).
R - No dobrze, a co oferuje potencjalnym wyborcom?
MM - Podoba mi się program Trzeciej Drogi, np. to, że NFZ zapłaci za wizytę prywatną, jeśli pacjent czeka na wizytę do specjalisty dłużej niż dwa miesiące. Kolejki wciąż się wydłużają. To rozwiązanie przyniesie efekt już po dwóch miesiącach. Poza tym wprowadzimy zmiany w mediach publicznych, aby nie skłócały dłużej Polaków i zdobędziemy środki z KPO, które zostały Polsce „zamrożone”. Ukrócimy również „rozdawnicto”, bo to jest powodem drożyzny. TAK - dla wspierania seniorów czy dzieci! NIE – dla promowania nieróbstwa i wygodnego życia z socjalu! W ramach wspierania przedsiębiorców wprowadzimy „wakacje od ZUS” dla firm. Zapewnimy szybkie wsparcie pomocą psychologiczną dzieci znajdujących się w kryzysie no i spróbujemy zmniejszyć nieco zadłużenie kraju, bo to znacznie urosło przez ostatnie 8 lat.
Moim zdaniem Polska powinna funkcjonować jak sprawnie działająca firma.
R - Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia. Dziękuję za rozmowę.
MM – Dziękuję i proszę o głos. Lista Trzeciej Drogi pozycja nr 5.
Materiał KKW Trzecia Droga PSL –
PL2050 Szymona Hołowni