Powiatowy LekarzWeterynarii w Kole poinformował, że w Ponętowie Górnym Pierwszym (gminaOlszówka) w gospodarstwie niekomercyjnym na podstawie przeprowadzonych badań stwierdzonoognisko wysoce zjadliwej grypy ptaków.
Z taką informacją Powiatowy Lekarz Weterynarii w Kole zwróciłsię do wszystkich samorządów gminnych powiatu. – W związku z powyższym naterenie powiatu kolskiego wprowadzono środki mające na celu zwalczanie chorobyi ograniczenie jej rozprzestrzeniania – czytamy w komunikacie.
W związku z tym mieszkańcy i hodowcy mają obowiązektrzymania drobiu w zamknięciu, by uniemożliwić kontakt z dzikim ptactwem. Musząteż stosować maty dezynfekcyjne przed wejściem do budynków inwentarskich orazprzy wjazdach na teren gospodarstw utrzymujących drób. Każdy ma bezwzględnyobowiązek zgłaszania Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii wszystkie przypadkiwzmożonej śmiertelności drobiu. Wprowadzony został także zakaz przemieszczaniasię drobiu, jaj i innych produktów drobiarskich bez zgody InspekcjiWeterynaryjnej.
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz