Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, od jutra, tj. 20 lutego do 26 lutego, w ramach pełnionych dyżurów zgodnie z zamieszczoną poniżej tabelą, będą udzielać informacji wszystkim zainteresowanym na temat przysługujących im uprawnień, wytłumaczą jak przejść przez procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.
To kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości, podczas której pokrzywdzeni mogą bezpłatnie skorzystać z informacji prawnej. Idea obchodów Tygodnia Pomocy Ofiarom Przestępstw zrodziła się w 2000 r. w Ministerstwie Sprawiedliwości i ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. Jest ona związana z obchodzonym corocznie Międzynarodowym Dniem Ofiar Przestępstw. W Polsce dzień ten został ustanowiony Dniem Ofiar Przestępstw i przypada na 22 lutego.
Obchody mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści.
Od 20 do 26 lutego policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kole, w ramach pełnionych dyżurów zgodnie z zamieszczoną poniżej tabelą, będą udzielać informacji wszystkim zainteresowanym na temat przysługujących im uprawnień, wytłumaczą jak przejść przez procedury prawne oraz wskażą instytucje niosące pomoc w sytuacjach kryzysowych.
opr. abk