W Muzeum Okręgowym w Koninie odbył się kolejny koncert z cyklu Muzyczne Podróże z MDK. Tym razem Młodzieżowy Dom Kultury w Koninie zaprosił na spotkanie ,,Temat na życie” – piosenki z repertuaru Ireny Jarockiej. – Publiczność mogła posłuchać największe przeboje artystki, między innymi ,,Motylem jestem”, ,,Odpływają kawiarenki”, ,,Beatlemania story” czy chyba największy hit ,,Kocha się raz”. I właśnie ten ostatni utwór spowodował, że publiczność zaczęła tańczyć i śpiewać razem z artystami. W śpiewaniu pomogły miniśpiewniki przygotowane przez MDK – informuje Olga Żaryn z impresariatu Młodzieżowego Domu Kultury w Koninie.
Publiczność poznała też biografię artystki
Na scenie przy stodole muzeum wystąpili Wojownicy Światła z prowadzącą Sylwią Dziardziel oraz muzycy w składzie: Arek Sobolewski (gitara), Jacek Kosowski (gitara basowa), Andrzej Jaśniewicz (perkusja), Robert Goździewicz (instrumenty klawiszowe). Piosenki Ireny Jarockiej przerywane były tekstami o życiu artystki czytane przez Igora Gurbałę.
Piękny portret Ireny Jarockiej wykonał Henryk Jeziorski. Kolejny koncert z cyklu Muzyczne Podróże MDK odbędzie się 28 sierpnia. Tym razem spotkamy się z muzyką zespołu Abba.
opr. mar
zdj. Mirosław Jurgielewicz