Rzgów

Piłkarski weekend z mieszanymi uczuciami. Sokół Kleczew rozbity, Medyk Konin zwycięski

2024-04-29 10:48:57

W sobotę kleczewianie dostali baty od Błękitnych Stargard 0:5, natomiast panie z Medyka pokonały Stomilanki Olsztyn 3:1.

Do wyjazdowego spotkania Sokół Kleczew przystąpił w okrojonym składzie z powodu kontuzji i zawieszeń kilku zawodników. Jedynym pozytywem sobotniego meczu był debiut dwóch nastolatków. 17-letni Kacper Lewandowski pojawił się na boisku na drugą połowę, natomiast 16-letni Wojciech Wojtaszak wszedł na ostatnie 5 minut.

Sokół Kleczew zajmuje obecnie 13. miejsce z dorobkiem 33 punktów. Następny mecz kleczewianie rozegrają u siebie z Unią Solec Kujawski w sobotę, 4 maja.

Medyk Konin podejmował u siebie w weekend ostatnie w tabeli Stomilanki Olsztyn. Panie grające w Ekstralidze pokonały drużynę gości 3:1, a bramki dla koninianek strzelały Monika Mierzejewska (34’), Grigoria Pouliou (37’) oraz Oliwia Jaśniak (71’). Gola dla zespołu z Olsztyna zdobyła z rzutu karnego Gabriela Kędzia.

Medyk zajmuje obecnie 11. miejsce w Ekstralidze z dorobkiem 13 punktów i znajduje się w strefie spadkowej. W następnym spotkaniu koninianki zmierzą się na wyjeździe z siódmym w tabeli Górnikiem Łęczna.