Jak podkreślał burmistrz, odnowienie Parku 600-lecia to właściwie nie była rewitalizacja, choć tak się to zadanie nazywało. – Tak naprawdę to budowa nowego parku. Praktycznie oprócz drzewostanu wszystkie elementy małej architektury, wszelka infrastruktura podziemna, wodociągowa, kanalizacyjna, światłowodowa, elektryczna, wszystko jest nowe. Tak naprawdę mamy nowy Park 600-lecia. Mam nadzieję, że będzie się państwu podobało, że będziecie z ochotą tu przychodzić, korzystać, że będzie się cieszył dużą popularnością – mówił Krzysztof Witkowski. – Jest to również park, w którym dbamy o ekologię. Mamy pewne rozwiązania dość nowe w skali kraju. Obok sceny znajdują się podwieszane parkingi, dzięki którym stojące obok drzewa mogą spokojnie się rozwijać, korzenie mogą rosnąć bez żadnych przeszkód. Mamy również alejki boczne, które wchłaniają wodę deszczową. Plac zabaw też jest miejscem z nowatorską nawierzchnią z kory. Jest ona zupełnie bezpieczna, ma metr głębokości i jeśli nawet dziecko spadnie na nią z urządzenia, to nie ma się czego bać, korzystać proszę w pełni. Urządzenia są tam też najlepszej europejskiej jakości, podobnie jak obiekty małej architektury.
Inwestycja nie byłaby możliwa bez dotacji z Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Miasto Koło otrzymało blisko 8 milionów zł. Wkład własny samorządu to niecałe 900 tysięcy zł. – Państwo ocenicie czy park spełnia wasze oczekiwania czy nie. Natomiast proszę uszanujmy tę wspólną własność, to co udało się nam wspólnie zrobić, żeby służyło nie tylko nam, ale również przyszłym pokoleniom – apelował burmistrz. Krzysztof Witkowski zapowiedział też podpisanie kolejnej umowy na dofinansowanie rewitalizacji drugiego parku w Kole przy ulicy Sienkiewicza.
Podczas uroczystości osobom szczególnie zaangażowanym podziękowano także za wkład w rewitalizację Parku 600-lecia. Później goście, władze miasta, wykonawcy, radni miejscy, władze powiatu oddali park do użytku mieszkańcom wspólnie uroczyście przecinając wstęgę.
Wśród gości byli: Piotr Szczepański, dyrektor gabinetu politycznego Ministerstwa Klimatu i Środowiska, reprezentujący minister Paulinę Hennig-Kloskę, senator Leszek Galemba, Hubert Szczepański, asystent posła Witolda Czarneckiego, Robert Gajda, zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Grzegorz Fijałkowski, radny wojewódzki, Robert Kropidłowski, starosta kolski wraz z radnymi powiatowymi, wójtowie i burmistrzowie, przedstawiciele wykonawców oraz współpracujących firm.
Po głównych uroczystościach uczestnicy przeszli na Stadion Miejski MOSiR na festyn.