Sokół wraca na zwycięska ścieżkę. Dwubramkowa wygrana w Toruniu

2021-05-31 08:59:18

Po dwóch remisach Sokół Kleczew stracił na chwilę dziewiątą pozycję w tabeli III ligi. W wyjazdowym starciu z Pomorzaninem Toruń zawodnicy Mariusza Bekasa nie mieli jednak większych problemów i powrócili na fotel lidera grupy spadkowej.

Od pierwszych minut meczu zarysowała się wyraźna przewaga Sokoła. Kleczewianie nie pozwalali rozwinąć skrzydeł zawodnikom Pomorzanina, szybko odbierając piłkę rywalom i stwarzając sobie dogodne okazje bramkowe.

Na trafienie trzeba było jednak czekać do 41. minuty, kiedy płaskim uderzeniem zza pola karnego bramkarza gospodarzy pokonał Mateusz Cegiełka. Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Co prawda ekipa z województwa kujawsko-pomorskiego dwukrotnie zagroziła bramce strzeżonej przez Kolińskiego, jednak bez efektu w postaci gola.

Siedem minut po zmianie stron Sokół podwyższył wynik za sprawą Adriana Kaliszana. Kapitan zespołu wykorzystał dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego i pokonał bramkarza Pomorzanina głową, choć sędziowie wahali się przez jakiś czas, czy piłka przekroczyła linię bramkową.

Ostatecznie gol został uznany, a do końca meczu kibice nie oglądali już więcej bramek. Zwycięstwo 0:2 pozwoliło drużynie z Kleczewa powrócić na 9. miejsce w tabeli. Za tydzień Sokół zmierzy się na własnym boisku z Unią Swarzędz.

Pomorzanin Toruń – Sokół Kleczew 0:2 (Mateusz Cegiełka 41′, Adrian Kaliszan 52′)

Sokół: Mateusz Koliński – Wiktor Patrzykąt, Dawid Śnieg, Adrian Kaliszan, Marcel Koziorowski, Adrian Ligienza, Mikołaj Zawistowski (77′ Stanisław Wędzelewski), Mateusz Cegiełka (84′ Hubert Kantorowski), Dominik Chromiński, Michał Ciarkowski (81′ Norbert Grzelak), Łukasz Zagdański (88′ Maciej Adamczewski).