Niespodziewany koniec przygody. SPS odpada z Pucharu Polski

2020-10-07 20:49:31

Jako ostatni reprezentant regionu SPS Konspol Słupca uczestniczył w rozgrywkach Pucharu Polski w siatkówce. Przeciwnikiem słupczan w drugiej rundzie wstępnej był beniaminek II ligi Stalpro Błyskawica Szczecin. Drużyna ta nie była obca graczom SPS-u, którzy w trzech setach rozprawili się z ekipą z województwa zachodniopomorskiego w pierwszej kolejce ligowej.

Uczestnictwo SPS-u Konspol Słupca w rozgrywkach Pucharu Polski mogło być dłuższą przygodą, która napędzi zespół przed kolejnymi meczami o stawkę. Okazja była świetna, gdyż po dwóch wygranych w fazie wstępnej na drodze słupczan stanęli znani już siatkarze Stalpro Błyskawicy Szczecin. Obie ekipy mierzyły się ze sobą w pierwszej kolejce II ligi, a zdecydowanym zwycięzcą tamtego pojedynku byli gracze z naszego regionu.

Tym razem siatkarze SPS-u udać musieli się w daleki wyjazd i jak widać atut własnej hali stanowił ogromną różnicę w obu spotkaniach. Mecz zakończył się szybko, bo w trzech partiach. Pierwsze dwie gospodarze rozstrzygnęli na swoją korzyść dosyć gładko, bo w stosunku 25:19. O wyniku trzeciego seta decydowała końcówka, a słupczanie ulegli w niej 25:23.

Gorzko swoją porażkę skomentowali na profilu facebookowym działacze klubu, którzy styl gry ocenili jako tragiczny, podkreślając przy okazji wagę wcześniejszych zwycięstw w Namysłowie i Gdańsku.