Browar od 4 stycznia 24

Brązowy medal dla pięściarki Copacabany Konin. Marta Kochańska na trzecim stopniu podium

2019-10-18 07:39:09
Pięściarka konińskiej Copacabany wywalczyła brązowy medal młodzieżowych mistrzostw Polski. Na podium w Wałczu stanęła występująca w kategorii wagowej do 51 kg Marta Kochańska.

W pierwszej turniejowej walce nasza reprezentantka pokonała 5:0 Hannę Mikę z Orkanu Gorzów Wielkopolski. Później wygrała 4:1 z Różą Asanowicz z Boxingu Sokółka. W ten sposób Kochańska awansowała do strefy medalowej. Tam – w półfinale uległa na punkty Oldze Michalskiej z Ziętek Team Kalisz i wywalczyła ostatecznie brązowy krążek. W Wałczu boksowały też: Lidia Wojszkun oraz Wiktoria Andrzejewska. Występująca w kategorii do 60 kg Wojszkun zanotowała jedno zwycięstwo – przez techniczny nokaut z Dominiką Kowalską z Sokoła Gdynia oraz jedną porażkę 0:5 na punkty – w ćwierćfinale – z Marią Grabowską z Carbo Gliwice. Andrzejewska (kat. wag do 48 kg) z kolei zaczęła swą turniejową przygodę od ćwierćfinału, w którym uległa w pierwszej rundzie, przez nokaut techniczny, Tatianie Plucie z klubu Star 1926 Starachowice Malcom.

Na zdjęciu od lewej: Lidia Wojszkun, trener Mirosław Bobrowski, Wiktoria Andrzejewska i Marta Kochańska (źródło: Copacabana Konin)