Nawet, gdy jesteśmy w formie zarwana noc nie wróży nic dobrego. Sytuacja znacznie się pogarsza w przypadku, gdy organizm zaczyna niedomagać. Kaszel, ból gardła, albo zapchany nos zmusza do wielokrotnego wstawania. Więc jakość snu ma ogromne znaczenie i sprzyja szybszemu powrotowi do zdrowia? Taką opinię podzielają nie tylko lekarze, ale i chorzy. Jednak, co zrobić, aby uporczywe objawy nie przerywały nocnego wypoczynku a tym samym umożliwiły szybszą rekonwalescencję?
Dolegliwości związane z przeziębieniem lub grypą w ciągu doby zasadniczo różnią się i przyjmują różny stopień nasilenia. Wieczorem niestety bywa najgorzej. Wszystko odczuwamy ze wzmożoną siłą, a wielokrotnie wybudzany organizm nie ma możliwości, ani rezerw na regenerację i walkę z wirusami.
Czemu tak się dzieje?
Podczas snu dochodzi do zwolnienia rytmu oddechowego, pracy serca, uspokojenia i wyciszenia tworząc tym samym właściwe warunki dla prawidłowego przebiegu procesów przywracających zdrowie. Czyli jeśli dłużej i spokojniej śpimy, to krócej chorujemy.
Jak się leczyć?
Na pewno kompleksowo i nie na chybił trafił tylko pomocy należy szukać u lekarza. Obecnie firmy farmaceutyczne stają wprost na głowie, aby oferowane przez nich preparaty za jednym zamachem zwalczały gorączkę, ból, udrażniały górne drogi oddechowe, ujścia zatok, nos itd. Jednak w aptece nie brakuję także specyfików, które można podzielić na te dzienne i rzecz jasna nocne. Dzięki temu pacjent ma szansę uniknięcia wielu uciążliwych objawów i w miarę spokojne przespanie nocy co w efekcie przekłada się na szybszy powrót do zdrowia.