Po drugim dniu siatkarskich ćwierćfinałów. Piątka awansowała, a Orzeł walczy dalej

2019-04-07 12:30:40

Była porażka, jest wygrana. W drugim ćwierćfinałowym, siatkarskim starciu o awans do II ligi Orzeł ReklamowyGadżet Osiecza pokonał 3:1 MKSR Pyskowice.

W pierwszym secie osieczanie wygrali na przewagi 26:24. W drugiej partii rywalizacji było zdecydowanie łatwiej, bo rywale z Pyskowic zdobyli tylko siedemnaście oczek. Przeciwnicy wzięli się do odrabiania strat w trzecim secie, w którym zdobyli sześć punktów więcej od Orła. Spotkanie zakończyło się na secie numer cztery. Tym razem, m.in. dzięki dobrej grze w obronie, gospodarze zwyciężyli 25:16. W niedzielę o 20.00 ekipę Orła czeka ostatni turniejowy mecz – z Olimpijczykiem Drawsko Pomorskie. Wcześniej, o godz. 17.00, MKSR Pyskowice zagra z Faurecią Volley Jelcz-Laskowice. Ewentualny awans Orła zależy zarówno od wyniku meczu osieczan, jak i rozstrzygnięcia w drugim z wymienionych spotkań.

Awans ma już rozgrywający swój turniej ćwierćfinałowy o II ligę w Turku zespół tamtejszej Piątki. Turkowianie wygrali pierwszy mecz z MKS-em MDK Warszawa. Siatkarze ze stolicy ulegli wczoraj 0:3 AZS UMK Toruń. To oznacza, że zarówno drużyna z Turku, jak i ekipa z grodu Kopernika, zapewniły sobie awans do półfinałów już przed ostatnim ćwierćfinałowym meczem.