57-letni mieszkaniec powiatu kolskiego, prowadząc ciągnik rolniczy pod wpływem alkoholu i bez uprawnień, przewoził nim dwójkę dzieci. Za swoje skrajnie nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem.
Do niebezpiecznego zdarzenia doszło na terenie powiatu kolskiego w lipcu, jednak dzisiaj kolscy funkcjonariusze poinformowali o zakończeniu dochodzenia w tej sprawie. Wkrótce 57-letni mężczyzna stanie przed sądem.
Na sumieniu ma wiele naruszeń prawa i wykroczeń. Nie dosyć, że prowadził ciągnik rolniczy mając w organizmie ponad 1 promil alkoholu, to na dodatek przewoził nim dwoje dzieci w wieku 15 lat oraz 1,5 roku. Co więcej – nie miał uprawnień do kierowania ciągnikiem, który dodatkowo nie był przeznaczony do przewożenia pasażerów.
– Prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu i bez uprawnień stanowi ogromne zagrożenie dla życia i zdrowia nie tylko kierowcy, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Ten przypadek jest kolejnym przykładem braku poszanowania dla zasad bezpieczeństwa i pokazuje, jak ważne jest przestrzeganie prawa, zwłaszcza w kwestii prowadzenia pojazdów mechanicznych – komentują kolscy policjanci.
na