Najlepszy mecz Medyka w rundzie. Spokój i cudowne bramki w Wałbrzychu

2017-04-14 16:52:00

Piłkarki Medyka Konin pokonały w wyjazdowym meczu na szczycie AZS PWSZ Wałbrzych 5:1 (3:1). Choć podopieczne trenera Romana Jaszczaka w ostatecznym rozrachunku rozgromiły trzecią drużynę ekstraligi, to spotkanie lepiej zaczęło się dla wałbrzyszanek. AZS PWSZ objął prowadzenie w siódmej minucie. Po rzucie rożnym piłkę do konińskiej siatki skierowała Małgorzata Mesjasz. Odpowiedź medyczek nadeszła po pięciu minutach. Po strzale Katarzyny Daleszczyk dobijała Aleksandra Sikora i było 1:1. Druga z wymienionych piłkarek wpisała się ponownie na listę strzelczyń w 29. minucie, gdy na długim słupku, zamknęła strzałem z woleja, podanie Pauliny Dudek. Po siedmiu minutach strzałem głową z dwunastego metra wynik pierwszej połowy na 3:1 dla Medyka ustaliła Katarzyna Daleszczyk. Po przerwie czwartego gola dla koninianek strzeliła Liliana Kostowa (71. minuta), a rezultat całego meczu zamknęła lobem w 90. minucie Anna Gawrońska.