5 grudnia 2022 roku świat dla dwuletniej Lilii i jej rodziców zatrzymał się. Dziecko, które kochało zabawę, było cały czas radosne i uśmiechnięte nagle zaczęło gasnąć w oczach. Towarzyszyły temu dramatyczne chwile w szpitalu w Turku, walka o przewóz do szpitala w Poznaniu. Tam szereg badań, operacja i tragiczne wiadomości. Okazało się, że Lila przeszła rozległy udar mózgu. Rokowania lekarzy były złe, a nawet tragiczne. Jednak nadszedł cud. Pojawiła się iskierka nadziei. Lila zaczęła walczyć. Najpierw o swoje życie, a później o zdrowie.
Rehabilitacja nierefundowana
Obecnie zmaga się z przewlekłą niewydolnością oddechową, wodogłowiem oraz zespołem uciskowym mózgu. Nie ma z nią kontaktu wzrokowego ani słownego. Jest karmiona dojelitowo. Potrzebuje intensywnej rehabilitacji i dalszego, jak najlepszego leczenia. Niestety, większość turnusów rehabilitacyjnych nie jest opłacana przez NFZ, a pokrycie miesięcznych kosztów takich turnusów w znacznym stopniu są dla rodziców dziewczynki jest nieosiągalne.
Charytatywny kiermasz ciast
Z pomocą pospieszyły dzieci i rodzice grupy „Misie”, z Przedszkola Samorządowego w Dobrej. Wraz z nauczycielką tej grupy Grażyną Łukasik postanowili przygotować charytatywny kiermasz ciast. Słodkości upieką rodzice przedszkolaków i uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dobrej. Kiermasz odbędzie się w niedzielę,10 grudnia, na Skwerze św. Jan Pawła II w Dobrej przed kościołem parafialnym. Ciasta sprzedawane będą na stoisku po mszach świętych. Koszt jednego opakowania z ciastem to 20 zł. Pieniądze ze sprzedaży, przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację Lilii.