Ponad 63
uczniów oraz studentka z powiatu konińskiego otrzymało stypendia, które wręczył
im starosta Stanisław Bielik. Miesięczne wsparcie dla ucznia wyniesie 200 zł, dla studenta to 250 zł.
Przeznaczono na ten cel 107.500 zł. Stypendia przyznaje zarząd powiatu konińskiego
szczególnie uzdolnionej młodzieży za wysokie osiągnięcia w nauce.
O przyznanie
stypendium mogli wnioskować uczniowie, który uzyskali średnią ocen co najmniej
4,75 oraz studenci uczący się w trybie dziennym, będący w trudnej sytuacji
materialnej i uzyskujący średnią ocen nie niższą niż 4,50.
Z uzdolnioną
młodzieżą z powiatu, rodzicami i nauczycielami oraz dyrektorami szkół spotkali
się: Stanisław Bielik – starosta koniński, Władysław Kocaj – wicestarosta koniński
oraz Jan Bartczak – naczelnik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych.
A stypendium starosty konińskiego otrzymali uczniowie:
Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w
Żychlinie:
1. Dominika Wojtyniak – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
2. Natalia Rosiak – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
3. Luiza Widelska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
4. Dominika Grabowska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
5. Kaja Kurlapska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
6. Nikola Kapela – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
7. Kinga Swacińska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
8. Klaudia Wolińska– uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
9. Norbert Siałkowski – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
10. Oskar Wojtyniak – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
11. Sandra Majewska – uczennica kl. IV technikum – technik organizacji reklamy,
12. Karina Pilarska – uczennica kl. IV technikum – technik organizacji reklamy,
13. Karina Szymczak – uczennica kl. IV technikum – technik żywienia i usług
gastronomicznych,
14. Kamila Gradecka – uczennica kl. IV technikum – technik żywienia i usług
gastronomicznych,
15. Damian Grzeszczak – uczeń kl. IV technikum – technik żywienia i usług
gastronomicznych,
16. Aneta Bocian – uczennica kl. IV technikum – technik żywienia i usług
gastronomicznych,
17. Cezary Wojciechowski – uczeń kl. III technikum – technik ekonomista,
18. Marcelina Małolepsza – uczennica kl. III technikum – technik ekonomista,
19. Kasjan Owsianko – uczeń kl. III technikum – technik ekonomista,
20. Martyna
Kołacka – uczennica kl. III technikum – technik organizacji reklamy,
21. Weronika Kropidłowska – uczennica kl. III
technikum – technik organizacji reklamy,
22. Weronika Stasiak – uczennica kl. III technikum – technik żywienia i usług
gastronomicznych,
23. Marika Piotrowska – uczennica kl. II technikum – technik organizacji
reklamy,
24. Anna Gałdyn – uczennica kl. II technikum – technik spedytor,
25. Katarzyna Krzosek – uczennica kl. II technikum – technik spedytor.
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w
Sompolnie:
1. Mateusz Sergiusz Jąkalak – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
2. Michał Guźniczak – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
3. Beata Karolina Mularska – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
4. Anna Krygier – uczennica kl. IV technikum,
5. Aleksandra Soszyńska – uczennica kl. IV technikum,
6. Sandra Kędzierska – uczennica kl. IV technikum,
7. Krzysztof Dembowski – uczeń kl. III technikum,
8. Oliwia Weber – uczennica kl. III technikum,
9. Martyna Sałata – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
10. Alicja Szafrańska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
11. Alicja Anna Polaszewska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
12. Weronika Kmieć – uczennica kl. II technikum,
13. Andżelika Patrycja Ziółkowska – uczennica kl. II technikum,
14. Monika Pawlak – uczennica kl. II technikum,
15. Katarzyna Walter – uczennica kl. IV technikum.
Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w
Kleczewie:
1. Aleksandra Grzeszczak – uczennica kl. III liceum ogólnokształcącego,
2. Patrycja Banaszak – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
3. Bartosz Jałoszyński – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
4. Jakub Mateusz Łukasiewicz – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
5. Michał Brożyński – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
6. Marcin Woźniak – uczeń kl. III liceum ogólnokształcącego,
7. Hanna Witkowska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
8. Dominika Dogoda – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
9. Michał Działakiewicz– uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
10. Dawid Patryk Greficz – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
11. Weronika Kamińska – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
12. Magdalena Marek – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
13. Klaudiusz Piotr Kalisty – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
14. Przemysław Przebieracz – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
15. Paulina Strzelczyk – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
16. Urszula Paszek – uczennica kl. II liceum ogólnokształcącego,
17. Jan Turowski – uczeń kl. II liceum ogólnokształcącego,
18. Dawid Szymański – uczeń kl. III zasadniczej szkoły zawodowej.
Specjalnego Ośrodka
Szkolno-Wychowawczego w Rychwale:
1. Kewin Olejniczak– uczeń kl. VI szkoły podstawowej specjalnej,
2. Sabina Grobelska – uczennica kl. VI szkoły podstawowej specjalnej,
3. Justyna Krawczyk – uczennica kl. III gimnazjum specjalnego,
4. Małgorzata Darul – uczennica kl. I zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej,
5. Klaudia Walczak – uczennica kl. II zasadniczej szkoły zawodowej specjalnej.
Ewa Gemziak – studentka trzeciego roku Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w
Koninie.