Superpuchar nie dla Mustanga

2023-02-18 08:06:08

Orto-Medico Scyzory Kielce okazały się lepsze od Mustanga Konin w meczu o Superpuchar Polski w koszykówce na wózkach.

Przypomnijmy, że obrońcami trofeum byli gracze z Konina, którzy w tamtym roku wygrali historyczną pierwszą edycję tych zawodów. O superpuchar ponownie walczył zespół z naszego regionu i ekipa z Kielc. Tym razem lepsi byli koszykarze z województwa świętokrzyskiego.

Pierwsze dwie kwart wygrały Scyzory 18:10. Zdobywa przewaga w pierwszej połowie sprawiła, że mogli minimalnie ulec w drugiej, bowiem koninianie wygrali trzecią kwartę 19:14, a czwartą - 8:6. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 56:47 dla Scyzorów.

Z Mustanga najlepiej punktował Dominik Mosler (20 pkt.) i Kamil Kornacki (19 pkt.)

Zdj.: Mustang Konin