Start Konin przełamuje złą passę. Wysokie zwycięstwo z rezerwami Zagłębia Lubin

2016-12-18 22:18:48

Po trzech porażkach szczypiorniści konińskiego „Startu" notują zwycięstwo. Podopieczni trenera Marka Salzmana pokonali we własnej hali Zagłębie II Lubin 27:18 (13:12). Mimo imponującego wyniku, w mecz weszli lepiej goście. W jedenastej minucie zawodnicy z Dolnego Śląska prowadzili dwiema bramkami. Koninianie doprowadzili do remisu trzynaście minut później, po czym wyszli na prowadzenie. Po pierwszej połowie było 13:12 dla Startu.

Po zmianie stron lubinianie stracili rytm w ataku. Przez pół godziny rzucili tylko sześć bramek. Zdecydowanie lepiej zagrali zawodnicy Marka Salzmana. Start punktował m.in. po kontratakach i rzutach na pustą bramkę (goście niejednokrotnie decydowali się na atak z dodatkowym zawodnikiem w polu zamiast bramkarza). W jednej z takich sytuacji na listę strzelców wpisał się m.in. koniński golkiper, Jakub Kujawiński.

To był ostatni mecz Startu w pierwszej rundzie tegorocznych rozgrywek II ligi dolnośląskiej. Koniński zespół z dwunastoma punktami na koncie plasuje się obecnie na szóstej pozycji w tabeli. Teraz przed naszymi zawodnikami miesiąc przerwy. W weekend 21-22 stycznia Start zagra z LKS OSiR Komprachcice.