Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
toyota wyprzedaz

Aktualności

Monika Płatek będzie w Koninie

2018-02-17 12:19:14

21 lutego o 17.30 w Miejskiej Bibliotece Publicznej (ul. Dworcowa) odbędzie się spotkanie z profesor Moniką Płatek, kryminologiem i socjologiem prawa. Na debatę zaprasza konińska Akademia Demokracji.

Profesor Monika Płatek jest znana z bezkompromisowych sądów na temat praw obywatelskich, praw kobiet. Bez ogródek mówi, co „dobra zmiana” przyniosła wszystkim, a w szczególności kobietom i co jeszcze przyniesie. Czy „powstaliśmy” z kolan, czy dopiero się na nich znaleźliśmy. Ponieważ jej uwagi są celne a argumenty nie do zbicia, jest dla zwolenników „dobrej zmiany” trudnym przeciwnikiem – czytamy w informacji Akademii Demokracji.

W czasie spotkania będzie można porozmawiać o ochronie podstawowych wolności obywatelskich, o zagrożeniach związanych z rozwojem wszelkich technik nadzoru. Na co zwracać uwagę w czasie zbliżających się wyborów samorządowych. Warto dodać, że z inicjatywy prof. Moniki Płatek powstało m.in. Polskie Stowarzyszenie Edukacji Prawnej, działające na rzecz poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania prawa.


Podziel się

Sonda

W jaki sposób chronisz się przed grypą?
Unikam miejsc publicznych
Zażywam profilaktycznie leki
Jem czosnek
Piję herbatę z cytryną, miodem i imbirem
Zaszczepiłem się przeciw grypie
Odpowiednio się ubieram
)

Jesteśmy na: