Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
EGSD

Aktualności

Pijany próbował ukraść samochód. Obywatel Mołdawii trafił do aresztu

2017-12-06 14:05:21
Pijany próbował ukraść samochód. Obywatel Mołdawii trafił do aresztu

24-letni obywatel Mołdawii został zatrzymany na gorącym uczynku podczas kradzieży samochodu w Kole. Złodziej był kompletnie pijany. Decyzją Sądu Rejonowego trafił do aresztu.

Kolscy policjanci otrzymali informację, że w rejonie osiedla Nowa Kolejowa w Kole nietrzeźwy mężczyzna próbuje odjechać samochodem. – Funkcjonariusze niezwłocznie udali się w tamten rejon, by zweryfikować ten sygnał. Zauważyli pojazd, którego cechy zewnętrzne były zbieżne z podanymi we wcześniejszej informacji – mówi Weronika czyżewska, rzecznik prasowa Komendy Powiatowej Policji w Kole.

Szybko okazało się, że kierowca nie jest właścicielem pojazdu. Nie posiadał żadnych dokumentów auta, nie potrafił wyjaśnić kto jest jego właścicielem. Co więcej – pojazd posiadał specyficzne uszkodzenia – wyłamany zamek drzwi, rozmontowaną deskę rozdzielczą oraz uszkodzoną stacyjkę. – Pikanterii sytuacji dodawał fakt, że przebywający we wnętrzu volkswagena mężczyzna był kompletnie pijany. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu – dodaje rzecznik.

Zatrzymany trafił do policyjnego aresztu, gdyż okoliczności zdarzenia jednoznacznie wskazywały na usiłowanie dokonania kradzieży samochodu. Za czyn którego się dopuścił, obywatelowi Mołdawii grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.


Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: