Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
EGSD

Aktualności

Jaki los spotka nasze gimnazja? Znamy plan pracy nad reformą

2017-01-23 08:23:00
Jaki los spotka nasze gimnazja? Znamy plan pracy nad reformą

Do końca stycznia urzędnicy muszą przedstawić wstępny projekt nowej sieci konińskich szkół. Chodzi konkretnie o przedstawienie planów łączenia, wygaszania lub przekształcania poszczególnych gimnazjów, które w wyniku reformy oświatowej mają być zlikwidowane.

Podczas ostatniej komisji w konińskim ratuszu Sławomir Lorek, zastępca prezydenta miasta, przedstawił szczegółowy harmonogram prac nad dostosowaniem sieci konińskich szkół do nowych realiów oświatowych. Przypomnijmy, że od 1 września 2017 roku rozpocznie się reforma systemu edukacji. Zakłada ona likwidację gimnazjów, powołanie 8-letniej szkoły podstawowe, 4-letniego liceum, 5-letniego technikum oraz szkół branżowych pierwszego i drugiego stopnia.

Czasu na wprowadzenie reformy zostało niewiele. Do końca marca muszą zapaść ostateczne decyzje dotyczące likwidacji, łączenia lub przekształcenia gimnazjów. – Do 31 stycznia zostanie przygotowana uchwała dostosowująca sieć szkół do nowego ustroju szkolnego. Od 1 do 10 lutego odbędą się konsultacje społeczne. A następnie około 20 lutego projekt powinien trafić do wielkopolskiego kuratora oświaty, który wyda opinię wiążącą w sprawie uchwały. Do 31 marca musimy ją podjąć – wyjaśniał Sławomir Lorek.

Izabela Gorzelańczyk-Nowak

Podziel się

Komentarze

Autor:
Treść komentarza:

Wybierz obrazek na którym narysowany jest dom:
wyborca
Konsultacje? Jestem pod wrażeniem.

Sonda

Czy rozpocząłeś już prace na działce, w ogródku lub na balkonie?
Tak
Nie
Dopiero kupuję nasiona i sadzonki
Nie mam na to czasu
Jest jeszcze za wcześnie
Mam już wszystko uporządkowane
)

Jesteśmy na: