Turek

Sokół bez punktów

2024-04-10 11:12:44

Znajdujący się w strefie spadkowej - Wikęd Luzino okazał się lepszy od Sokoła Kleczew. Podopieczni Łukasza Cichosa przegrali u siebie 1:2.

Sokół nadal mierzy się z problemami w kadrze. Za żółte kartki musiał pauzować Michał Zimmer. Jego nieobecność była wyraźnie odczuwalna na boisku, zwłaszcza że jest ofensywnym obrońcą, który doskonale radzi sobie zarówno w ataku, jak i w obronie. Potrafi wprowadzić dynamikę do gry i nie unika pojedynków indywidualnych z rywalami. Dodatkowo trener Łukasz Cichos nie mógł być obecny w strefie dla rezerwowych ze względu na otrzymaną czerwoną kartkę w meczu z Pogonią Nowe Skalmierzyce.

Goście w pierwszym kwadransie wyszli na prowadzenie za sprawą Kamila Machałka. Kleczewianie próbowali szybko odpowiedzieć, jednak nieskutecznie. Udało im się pod koniec pierwszej połowy. Piłkę do bramki celnie posłał Kamil Chiliński. Do przerwy było 1:1.

W drugiej części spotkania gospodarze ponownie nacierali na bramkę rywala. Dobrą okazję na 2:1 miał Hubert Kaptur, jednak piłka po jego strzale minimalnie minęła prawy słupek bramki Wikędu. W 78 minucie Norberta Chrząstka z Sokoła popełnił błąd w ofensywie, który zemścił się utratą drugiej bramki. Prowadzenie gościom dał Dariusz Mienik. Wynik 1:2 utrzymał się już do końca spotkania.

Po 24. Kolejkach zespół prowadzony przez Łukasza Cichosa zajmuje 12. Miejsce w tabeli III ligi z dorobkiem 33 punktów. Teraz na wyjeździe Sokół zagra z zespołem Stolem Gniewino.