Rzgów

Gol Karbowego z wolnego. Górnik pokonał Kujawiankę 2:1 (1:0)

2020-07-12 16:05:10
Drugi zwycięski sparing w przerwie letniej 2020 mają za sobą trzecioligowi piłkarze Górnika Konin. Zawodnicy trenera Sławomira Suchomskiego pokonali na stadionie miejskim przy ul. Dmowskiego czwartoligową Kujawiankę Izbica Kujawska.

Wynik spotkania został otwarty w końcówce pierwszej połowy. W 43. minucie do siatki czwartoligowców trafił Bartłomiej Gajda. Kwadrans po zmianie stron piłkarze Kujawianki wykorzystali błąd obrony Górnika, który skutkował wyrównaniem rezultatu rywalizacji. W 69. min. z kolejnego trafienia cieszyli się koninianie. Futbolówka znalazła się ponownie w bramce Kujawianki po rzucie wolnym. Przed izbickim polem karnym sfaulowany został Mikołaj Karbowy, który okazał się skutecznym wykonawcą stałego fragmentu gry. Piłka po ładnym strzale wpadła do siatki przeciwników, ustalając tym samym wynik towarzyskiej potyczki na 2:1 na korzyść „biało-niebieskich”. Sparingiem z Kujawianką Izbica Kujawska seniorzy Górnika Konin zakończyli tygodniowy obóz dochodzeniowy. W tym czasie trenowali dwa razy dziennie. Ich przygotowania do nowego sezonu cały czas trwają. Teraz przed Górnikiem nieplanowany wcześniej, środowy (15 lipca) sparing z ligowymi rywalami – rezerwami ekstraklasowej Pogoni Szczecin. To spotkanie odbędzie się także na stadionie im. Mariana Paska w Koninie. Jego początek zaplanowano na godz. 17.30.

Wyjściowy skład Górnika Konin w sparingu z Kujawianką Izbica Kujawska: Maksym Wadach – Jakub Szaniec, zawodnik testowany, Bartosz Zakrzewski, Damian Ścibiorek, Bartłomiej Gajda, zawodnik testowany, Tomasz Kowalski, Kamil Sternicki, Kacper Robaczyński, zawodnik testowany. W trakcie spotkania na boisku zameldowali się też: Dominik Kokott, Jakub Pluciński, Fabian Sieradzki, Mikołaj Karbowy, Tomasz Słowiński, Miłosz Nowak, Emil Więcek, Marcel Bilski i zawodnik testowany