Sompolno

Młodzi szabliści z Konina rywalizowali w Pucharze Europy i turnieju dziecięcym. Najlepszy okazał się Antoni Polowczyk

2024-05-20 16:17:20

W miniony weekend w Grodzisku Mazowieckim odbył się Puchar Europy Młodzików (U-14) oraz turnieju dzieci (U-12). W obu zawodach wzięli udział szabliści z Konińskiego Klubu Szermierczego.

W Pucharze Europy w szabli dziewcząt zwyciężyła Viktoria Voytova z Niemiec. Jedyną dziewczynką startującą w barwach KKSz była Maria Cieślak, która zajęła szóste miejsce. Wśród chłopców najlepszy był Węgier - Bence Revesz. Z Konińskiego Klubu Szermierczego najlepiej poradził sobie Filip Kowalski. Wywalczył on ósme miejsce. W Pucharze Europy wystartował także Kacper Szkolmowski (16 msc.) i Hubert Walczak (30 msc.).

W turnieju dziecięcym trzecie miejsce zdobył Antoni Polowczyk. W zawodach wystartował również Jakub Woźniak (17 msc.), Miłosz Klimek (19 msc.), Félix Moulouangou (20 msc.) i Maciej Bartkowiak. Rywalizację wśród chłopców wygrał Bruno Ianovs z Łotwy. W szabli dziewcząt rywalizowały trzy zawodniczki KKSz. Najlepiej spisała się Hanna Piguła, która uplasowała się na jedenastym miejscu. Pozycję niżej była Maja Dziubczyńska. 21. była Hanna Ostrowska.