Klara Kochańska-Bajon, pomysłodawczyni, scenarzystka i reżyserka polskiego serialu pt. „Matki Pingwinów” odwiedzi Konin już w najbliższą sobotę, 17 maja, aby opowiedzieć o tym jak powstawała jedna z najbardziej popularnych produkcji Netflixa.
„Matki Pingwinów” to serial, który bez upiększeń i lukru opowiada trudną, czasem wręcz brutalną prawdę o codziennych zmaganiach i problemach matek dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Główną bohaterką produkcji jest Kamila, zawodniczka MMA oraz jej droga do akceptacji faktu, iż jej synek, Jaś ma spectrum autyzmu. Inne pary bohaterów to: Michał chorujący na dystrofię mięśni i jego mama Tatiana, Tola, która urodziła się z zespołem Downa i jej mama Urszula oraz Helenka cierpiąca na niezdiagnozowane do końca schorzenie objawiające się nadmierną reaktywnością i wychowujący ją samotnie ojciec Jerzy.
„Matki Pingwinów” to pomysł i dzieło Klary Kochańskiej-Bajon, scenarzystki i reżyserki, autorki nagradzanych w Polsce i za granicą filmów krótkometrażowych. Autorka serialu, prywatnie mama atypowego syna, nie ukrywa, że produkcja jest inspirowana osobistymi doświadczeniami.
W najbliższą sobotę, 17 maja, o godz. 15.00, w CKIS Domu Kultury Oskard w Koninie (Aleje 1 Maja 7a, wejście od Placu Górnika), Klara Kochańska-Bajon spotka z sympatykami serialu oraz wszystkimi, którzy chcieliby się dowiedzieć jak powstawał serial. Spotkanie poprowadzi dziennikarka i storytellerka Magdalena Gajda.
Organizatorami spotkania są: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie oraz Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która już od 21 lat zajmuje się m.in. rehabilitacją, aktywizacją i przygotowaniem do samodzielnego życia dzieci z różnymi rodzajami niepełnosprawności. Wstęp na spotkanie – bezpłatny, wyłącznie na podstawie wejściówki. Wejściówki do odbioru w Fundacji PODAJ DALEJ, ul. Południowa 2A w Koninie, tel. 63 211 22 19.
Spotkanie będzie relacjonowane na https://www.facebook.com/FundacjaPodajDalej lub https://www.youtube.com/@PodajDalejFundacja
opr. ach