Lubro

Deklasacja w Pucharze Polski. Medyk zaaplikował rywalkom aż piętnaście goli!

2018-11-08 08:02:05

Piłkarki Medyka Konin w swoim pierwszym meczu w ramach krajowego pucharu zmierzyły się w Szczecinie z rezerwami tamtejszej Olimpii. Powiedzieć, że spotkanie było jednostronne, to za mało. Podopieczne Romana Jaszczaka zwyciężyły aż 15:1 nie pozostawiając suchej nitki na przeciwniczkach.

Medyczki do dzieła zniszczenia przystąpiły w 4. minucie, kiedy to wynik otworzyła Klaudia Łasicka. Pięć minut później swój popis strzelecki rozpoczęła Anna Gawrońska, która w pierwszej części gry zdobyła aż pięć goli. Cała drużyna w pierwszych 45 minutach zdobyła ich aż 10, a poza Łasicką i Gawrońską swoje trafienia dorzuciły jeszcze Dominika Kopińska (dwa), Nikol Kaletka i Nicole Zając. Rywalki odpowiedziały tylko jedną bramką i na przerwę obie ekipy schodziły przy wyniku 10:1 dla Medyka.

W drugiej połowie Medyk nie zatrzymywał się i dalej strzelał kolejne gole. Dublet kompletowały Łasicka i Kaletka, a Dominika Kopińska zaliczyła hattricka. W ostatnich dziesięciu minutach drogę do siatki Olimpii znajdowały jeszcze Sandra Sałata oraz Natalia Pakulska.

Olimpia II Szczecin - Medyk Konin 1:15

Bramki: 4′, 78′ Klaudia Łasicka, 9′, 15′, 21′, 39′, 42′ Anna Gawrońska, 20′, 35′, 61′ Dominika Kopińska, 25′, 71′ Nikol Kaletka, 33′ Nicole Zając, 81′ Sandra Sałata, 86′ Natalia Pakulska

Medyk Konin: Natalia Dominiczak, Sandra Sałata, Alona Kovtun, Klaudia Olejniczak (46′ Natalia Pakulska), Haley Lukas, Nicole Zając, Klaudia Łasicka, Gabija Gedgaudaite, Nikol Kaletka, Dominika Kopińska, Anna Gawrońska