kupuj taniej

Sokół wyszedł z opresji. Gol Antosika z końcówki meczu daje fotel wicelidera

2018-10-14 13:31:34

Sokół Kleczew pokonał na własnym stadionie Świt Skolwin 1:0 i dopisał do swojego dorobku kolejne trzy punkty. W tabeli jest już na drugim miejscu, a to dzięki fantastycznej serii wygranych, których „biało-zieloni” mają już sześć z rzędu.

Do Kleczewa Świt przyjechał po lekcję futbolu - tak przynajmniej zapowiadało się przed spotkaniem. Ekipa ze Szczecina zmieniła się w stosunku do tej, która do końca walczyła o awans w poprzedniej kampanii. Na wyjazdach tej jesieni uzbierali jedynie dwa oczka, do tego nie strzelając żadnego gola w pięciu meczach. Rzeczywistość była jednak nieco inna i goście dość wysoko zawiesili poprzeczkę kleczewianom, którzy w pierwszej części gry byli zepchnięci do defensywy. Podopieczni Łukasza Cichosa przebudzili się koło 20. minuty, kiedy po pierwszym rzucie rożnym gospodarzy i krótkim rozegraniu piłka trafiła pod nogi Michała Kozajdy, który z około 25 metrów posłał piłkę w kierunku bramki Świtu, jednak było to uderzenie niecelne.

Po przerwie goście byli znów w natarciu, a w 51. minucie mogli zdobyć swoją pierwszą wyjazdową bramkę w tym sezonie. Po dobrym zagraniu spod koła środkowego piłkę otrzymał na lewej flance Maciej Radaszkiewicz, który uprzedził Dawida Kołodziejczaka i z ostrego kąta uderzył na pustą bramkę, jednak tam znalazł się w porę Mikołaj Pingot, który na linii bramkowej dopadł do piłki i oddalił zagrożenie. Goście nie ustępowali w atakach i w 71. minucie mieli kolejną świetną okazję do objęcia prowadzenia. Z rzutu wolnego tuż przy linii pola karnego uderzał technicznie Nagórski, jednak na posterunku stał Kołodziejczak, który sparował piłkę na rzut rożny.

W 80. minucie to jednak Sokół strzelił decydującego o losach spotkania gola. Dobrą akcją rozpoczętą w narożniku boiska popisał się rezerwowy Jan Paczyński, który dograł piłkę w pole karne, gdzie stał Jakub Antosik. Napastnik kleczewskiej drużyny zaskoczył broniącego Oskara Rechtziegela i wpisał się na listę strzelców po raz drugi w tym sezonie.

Sokół wygrał szósty mecz z rzędu i wskoczył przynajmniej do dzisiejszego wieczora na drugą pozycję w tabeli. Prowadzi Radunia Stężyca z 26 punktami, Sokół ma trzy oczka mniej. Kolejny mecz drużyny z Kleczewa odbędzie się w sobotę. Zespół Łukasza Cichosa pojedzie do Świecia, aby tam o 15 rozpocząć mecz z 16. klubem III ligi.

Sokół Kleczew - Świt Skolwin 1:0

Bramka: 80′ Jakub Antosik

Sokół Kleczew: Dawid Kołodziejczak - Michał Kozajda, Sebastian Śmiałek, Mikołaj Pingot, Tomasz Koziorowski, Michał Wolinowski, Jakub Groszkowski, Jakub Smektała, Jakub Dębowski (74′ Marcel Koziorowski), Norbert Grzelak (65′ Jan Paczyński), Jakub Antosik.

Świt Skolwin: Oskar Rechtziegel - Patryk Bil, Maciej Wyganowski (70′ Oskar Szczepanik), Sebastian Murawski, Adam Ładziak, Adam Nagórski, Kacper Wojdak, Paweł Krawiec, Mateusz Kosacki, Szymon Emche, Maciej Radaszkiewicz (62′ Krystian Peda).