Korytkowski

Remis Victorii Września i porażka Olimpii Koło na początek sezonu

2018-08-08 08:22:57

W miniony weekend rozpoczęła granie IV liga po zmianach organizacyjnych. W poprzedniej kampanii mieliśmy dwie grupy – północną i południową – w tym sezonie jest już tylko jedna dwudziestozespołowa grupa. O jej trudach już w pierwszym starciu przekonały się zespoły reprezentujące OZPN Konin – Victoria Września i Olimpia Koło.

Mistrz IV ligi sprzed sezonu – Victoria Września – przegrała dwumecz barażowy ze zwycięzcą grupy północnej , Mieszkiem Gniezno i nie awansowała do III ligi, przez co w tym roku także będzie toczyć boje na czwartoligowych boiskach. Na start podopiecznym Czesława Jakołcewicza przyszło się zmierzyć u siebie z Wartą Międzychód – wicemistrzem grupy północnej sezonu 2017/18. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem. Kolejny mecz Victoria zagra na wyjeździe ze Zjednoczonymi Trzemeszno.

Wyjściowy skład Victorii Września: Tobiasz Nowicki, Krystian Robak, Paweł Lisiecki, Hubert Oczkowski, Piotr Sarbinowski, Szymon Krawczyński, Adrian Majewski, Damian Garstka, Maciej Matuszak, Patryk Krzyżanowski, Adrian Kruszyński

Olimpia Koło po awansie z klasy okręgowej musi stanąć przed inną rzeczywistością niż ta, którą opuszczali w sezonie 2015/16. Teraz grupa jest znacznie trudniejsza i utrzymanie w niej nie będzie należało do najprostszych zadań. W Nowych Skalmierzycach Olimpia zagrała z Pogonią i uległa 1:2. W 40. minucie gospodarze objęli prowadzenie za sprawą Dawida Kucińskiego. Tuż po przerwie zawodnicy Tomasza Mikusika pokazali, że nie załamali się golem „do szatni” i szybko wróciła do remisowego stanu. Na 1:1 bezpośrednio z rzutu wolnego wyrównał Paweł Powietrzyński. W 72. minucie Adam Majewski przeważył szalę na korzyść Pogoni Nowe Skalmierzyce i to do niej powędrował komplet punktów.

Skład Olimpii Koło: Bartosz Kordylewski - Piotr Rutkowski, Dawid Wiśniewski, Mikołaj Czajka, Miłosz Powietrzyński (74′ Wiktor Małecki) , Bartosz Fret, Michał Rutkowski, Szymon Bartosik (87′ Sebastian Kazimierski), Igor Witczak (25′ Maciej Graliński, 85′ Adam Kozajda), Jakub Lament, Paweł Powietrzyński