Browar od 4 stycznia 24

Ostatnia gra kontrolna Medyka i wysokie zwycięstwo z liderem I ligi

2018-03-06 12:08:42

Medyk Konin wygrał w swym ostatnim zimowym sparingu z Polonią Poznań 5:1 (3:1). To pierwszy mecz, w którym na murawie zaprezentowały się razem nowe piłkarki mistrza Polski – Alyssa Rogers i Nicole Zając.

Wynik spotkania, już w drugiej minucie, otworzyła strzałem głową Nicole Zając. Do przerwy dwukrotnie na listę strzelczyń wpisała się Karolina Majda. Przeciwniczki odpowiedziały trafieniem z rzutu karnego Laury Czudzińskiej, po tym jak sędzia odgwizdał zagranie ręką Radosławy Sławczewej we własnym polu karnym. Po zmianie stron Karolina Majda skompletowała hat-tricka, a wynik rywalizacji na 5:1 dla medyczek ustaliła kapitan konińskiej drużyny, Anna Gawrońska. – To był miły, przyjemny i pożyteczny sparing. Cieszę się z tego meczu, ponieważ pierwszy raz można było zobaczyć na murawie grające razem Alyssę Rogers i Nicole Zając. Obie wypadły świetnie. Po raz pierwszy mogliśmy ocenić wartość Rogers, która pokazała, że będzie dla Medyka wzmocnieniem i na pewno będzie grała w pierwszym składzie. Mecz był na początku chaotyczny, Medyk poukładał jednak szybko grę, czego efektem były bramki. Zagraliśmy skutecznie, mimo, że w składzie zabrakło aż ośmiu podstawowych piłkarek. Cieszę się też, że udało się uniknąć urazów – powiedział po sparingu z Polonią Poznań Roman Jaszczak, trener Medyka Konin.

Skład Medyka Konin w meczu z Polonią Poznań: Monika Sowalska, Aleksandra Żurek (’60 Natalia Bartczak) – Klaudia Olejniczak, Radosława Sławczewa (’70 Paulina Mazurkiewicz), Nicole Zając, Aleksandra Stasiak – Alyssa Rogers, Anna Zając, Klaudia Łasicka – Anna Gawrońska, Karolina Majda (’70 Agnieszka Garczarek)