Beznadziejna skuteczność i wysoka porażka KKF-u w Poznaniu

2018-02-18 12:19:30

Wysoką przegraną zakończył się wyjazdowy mecz Konińskiego Klubu Futsalu Automobile Torino Konin. To druga porażka naszych drugoligowców w bieżącym sezonie. Podopieczni trenera Przemysława Lewandowskiego ulegli ponownie drużynie M40 Poznań. Tym razem aż 1:6 (0:1).

Spotkanie od początku obfitowało w klarowne sytuacje podbramkowe. Podczas pierwszego kwadransa koninianie mogli prowadzić 2:0, ale swych szans nie wykorzystali: Przemysław Skibiszewski i Łukasz Łajdecki. Zdecydowanie skuteczniej w ofensywie grali za to gospodarze. W szesnastej minucie wynik rywalizacji otworzył Dariusz Mastalerz. Pierwsza połowa zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem poznaniaków. Worek z bramkami otworzył się po przerwie. Tuż po wznowieniu gry na 2:0 dla M40 podwyższył Mateusz Górka. W 28. minucie było już 3:0, za sprawą Szymona Turowstowskiego. W tym momencie sygnał do walki dał koninianom Mateusz Mroziński, który zdobył – jak się później okazało – jedynego gola w meczu dla KKF-u. W 32. minucie czwartą bramkę dla gospodarzy strzelił Sebastian Seredyński. Wtedy szkoleniowiec naszej drużyny zdecydował się na grę bez bramkarza. Niestety i takie rozwiązanie nie przyniosło spodziewanego skutku. Poznaniacy dorzucili jeszcze dwa trafienia – autorstwa Sebastiana Seredyńskiego i Mateusza Górki i wygrali ostatecznie wysoko z liderem 6:1. – Mieliśmy w tym spotkaniu mnóstwo sytuacji podbramkowych. Świetnie bronił jednak Patryk Rzepka. A my, zagraliśmy po prostu słaby mecz – powiedział po końcowej syrenie Przemysław Lewandowski, trener KKF Automobile Torino Konin. Pomimo porażki KKF utrzymał się na pozycji lidera wielkopolsko-lubuskiej grupy II ligi. W tej chwili nasi piłkarze halowi mają na swoim koncie piętnaście punktów. Tyle samo oczek posiada drugi w zestawieniu zespół Paolo Gorzów Wlkp. Punkt mniej zgromadziła trzecia Celuloza Kostrzyn nad Odrą. Zarówno gorzowianie, jak i kostrzynianie mają jednak jeden mecz rozegrany więcej od KKF-u. Kolejne ligowe spotkanie naszych futsalistów zostanie rozegrane w najbliższą niedzielę (25 lutego). Jego początek zaplanowano na godz. 18.00. KKF zmierzy się wtedy z wiceliderem – Paolo Gorzów Wlkp.

KKF Automobile Torino Konin: Artur Chmiel, Marcin Wojciechowski – Mateusz Mroziński, Sebastian Laskowski, Krystian Andrzejczak, Marcin Balalja, Mateusz Zaborski, Damian Tylak, Damian Markiewicz, Przemysław Skibiszewski, Łukasz Łajdecki i Artur Brzuśkiewicz.