Shootersss

260 szablistek i szablistów z 14 krajów. Na pierwszym stopniu podium – Amerykanie

2017-09-24 21:22:16

Za nami jedna z najważniejszych imprez szermierczych roku w Polsce. W hali przy Konińskim Domu Kultury rozegrano X Puchar Europy Kadetów w Szabli Kobiet i Mężczyzn, który był jednocześnie XVIII Turniejem o Puchar Prezydenta Konina. W szabli kobiet wygrała Amerykanka, Alexis Anglade, która pokonała w finale swą rodaczkę Honor Johnson. Na trzecim stopniu podium stanęły: Ukrainka – Oleksandra Bondar i Rosjanka – Marija Zinjukina. W rywalizacji panów najlepszy był Amerykanin, James Linder. Drugie miejsce zajął Włoch, Giorgio Marciano, a brązowe medale zawisły na szyjach Rosjanina, Olega Juzakowa oraz Amerykanina, Kamara Skeete. W zorganizowanej w naszym mieście imprezie wzięło udział 260 uczestników z czternastu krajów.