Wrócili z trzema medalami

2023-03-27 13:46:20
Andrzej Tyczyno

Tomasz Zydorkiewicz i Czesław Werner z powiatu tureckiego, powrócili z trzema medalami z 32. Halowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters.

Mistrzostwa odbyły się w Toruniu. W zawodach wzięło udział 518 lekkoatletów, w tym 122 zawodniczki i 396 zawodników. Bardzo dobrze w tej stawce zaprezentowali się zawodnicy z powiatu tureckiego. Tomasz Zydorkiewicz z Władysławowa, zdobył złoty medal w skoku wzwyż, w kategorii M40-44. Osiągnął wynikiem 189 cm. Czesław Werner z Celestyn w gminie Malanów, kategoria wiekowa M-60-64, wystąpił w trzech konkurencjach. W biegu rozgrywanym na dystansie 800 metrów, po pasjonującym finiszu przegrał tylko o 12 setnych sekundy z Tadeuszem Majem z Krakowa, osiągając czas 2.46.12 i stając na drugim stopniu podium. W biegu na dystansie 1500 metrów zdobył brązowy medal, z czasem 5.46.86. Werner wystartował również w biegu na 3000 metrów. Z czasem 12.38.21 uplasował się na szóstym miejscu.

Kolejnym najbliższym startem naszych będą 9. Halowe Mistrzostwa Świata Masters, które odbędą się również w Toruniu. Zapowiada się zacięta rywalizacja, we wszystkich konkurencjach zgłoszonych jest 5500 zawodników i zawodniczek z 88 państw, tutaj o medale będzie znacznie trudniej, ale życzymy powodzenia naszym zawodnikom.