Sokół wrócił na podium, wyjazdowa wygrana z Jarotą

2022-03-22 18:39:53

Po porażce przyszła pora na zwycięstwo. Sokół Kleczew wygrał na wyjeździe 3:1 z Jarotą Jarocin. Dzięki temu klub wrócił na trzecie miejsce w III lidze.

Mecz dla podopiecznych Marcina Woźniaka zaczął się bardzo dobrze. W 15. minucie po strzale Miłosza Matuszewskiego kleczewianie wyszli na prowadzenie. Taki stan utrzymał się do końca pierwszej połowy pomimo, że gospodarze mieli kilka bardzo dobrych okazji na wyrównanie.

Po przerwie piłkę do siatki znów posłał Matuszewski. Radość przyjezdnych nie trwała długo, bowiem po wznowieniu bramkę kontaktową zdobyli gospodarze. Gracze Sokoła nie dali sobie wyrwać prowadzenia i na 3:1 strzelił Krzysztof Biegański. Dzięki sobotniej klub prowadzony przez Marcina Woźniaka wrócił na trzecią pozycję w tabeli.

- Niezwykle istotne jest, że po porażce z Zawiszą odnieśliśmy zwycięstwo i dzięki temu zrobiliśmy "krok do przodu”. Przy ograniczeniach kadrowych jakie mamy możemy ostatecznie być zadowoleni z rezultatu – skomentował na stronie internetowej Sokoła trener, Marcin Woźniak.

W sobotę kleczewianie rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością w tej rundzie. Ich rywalem będzie Unia Janikowo. Początek spotkania o godz. 16.