Bez medali, ale z rekordami

2022-02-16 14:23:29

Trzech lekkoatletów reprezentowało rejon koniński w lekkoatletycznych halowych mistrzostwach kraju. Choć tym razem nie wywalczyli medalu, to i tak spisali się znakomicie ustanawiając nowe rekordy życiowe.

Trzech reprezentantów rejonu konińskiego wystartowało w Halowych Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce, które odbyły się w Rzeszowie. Jako pierwszy na bieżni stanął Stanisław Mikołaj Ryczyński z Maratonu Turek do biegu na 200 metrów w kategorii U18. Pomimo ustanowienia nowego rekordu życiowego 25,13 s, sklasyfikowany został dopiero na 24 miejscu. Stanisław. Grzymski (U20) z UKS Skoczek Władysławów, pobiegł na 400 metrów. Pomimo niekorzystnego, wewnętrznego toru, poprawił rekord życiowy osiągając 52,75 s. Z tym czasem sklasyfikowany został na 21 miejscu. Najlepszą lokatę wywalczył Jakub Milczuk (U20) z UKS Skoczek Władysławów. W biegu na 60 metrów przez płotki także poprawił swój rekord życiowy osiągając 8,33 s w finale B. Dało mu to w ostatecznej klasyfikacji ósme miejsce.

Trenerzy zadowoleni są z wyników swoich zawodników. Podkreślają, że już samo zakwalifikowanie się do udziału w krajowym czempionacie to sukces. Na dodatek Jakub i Stanisław przed Mistrzostwami Polski borykali się z kontuzją i chorobą. Ich opiekunowie są przekonani, że w sezon letnim powalczą o medale zarówno na szczeblu regionalnym jak i krajowym. Kto wie czy nie również międzynarodowym, ponieważ Jakub Milczuk, uczeń II LO w Koninie, powołany został do kadry narodowej juniorów.