Dobry mecz Sokoła. Zawisza bez większych szans

2021-08-15 10:08:29

Po inauguracyjnej porażce z Bałtykiem Gdynia kleczewianie po raz pierwszy w sezonie grali na własnym boisku. W starciu z beniaminkiem III ligi Zawiszą Bydgoszcz, zawodnicy Sokoła pewnie zwyciężyli 2:0, choć mecz toczony był w spokojnym tempie.

Emocje w spotkaniu 2. kolejki III ligi rozpoczęły się tak naprawdę pod koniec pierwszej części gry. Wcześniej na boisku nie działo się zbyt wiele. Prowadzenie w 38. minucie dał gospodarzom Mateusz Molewski, który wykorzystał dokładne dogranie Krzysztofa Biegańskiego. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę swoją obecność na boisku znów zaznaczył Biegański. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nabytek Sokoła huknął z ostrego kąta i podwyższył prowadzenie swojej drużyny.

W drugiej części meczu kleczewianie oddali inicjatywę gościom, którzy coraz częściej gościli pod bramką Mateusza Kustosza. Bydgoszczanie nie zdołali jednak zdobyć ani jednej bramki i do domu wrócili z zerowym dorobkiem.

Już w środę, 18 sierpnia Sokół uda się na wyjazd do Jarocina. Jarota do tej pory zgromadziła na swoim koncie 4 punkty.

Sokół Kleczew – Zawisza Bydgoszcz 2-0 (Mateusz Molewski 38’, Krzysztof Biegański 45’)

Sokół: Mateusz Kustosz – Szymon Bartosik, Adrian Kaliszan, Sebastian Golak, Wiktor Patrzykąt, Sebastian Śmiałek, Tomasz Kowalczuk, Mikołaj Zawistowski (80’ Marcel Koziorowski), Mateusz Molewski (73’ Mateusz Majer), Krzysztof Kołodziej, Krzysztof Biegański (90’ Tomasz Ceglewski).