Mustang nie obronił trofeum. Puchar Polski powrócił do Kielc

2020-11-23 11:40:07

Nie udało się powtórzyć sukcesu sprzed roku, kiedy to koszykarze na wózkach KSS-u Mustanga Konin sięgnęli po Puchar Polski. W zorganizowanym w Suchedniowie turnieju koninianie zajęli trzecie miejsce, oddając po roku przerwy trofeum w ręce kielczan.

W Pucharze Polski w koszykówce na wózkach startują tylko najlepsze drużyny w kraju. W stawce znalazły się cztery ekipy: KS Mustang Konin, Pactum Scyzory Kielce, IKS GTM Konstancin oraz Fundacja Salutare Wrocław. Ciężko było wskazać jednoznacznego faworyta rozgrywek, jednak znana była wysoka forma organizatora, czyli kieleckiego zespołu, który przed tygodniem pokonał w Koninie zawodników Mustanga.

W trakcie turnieju gospodarze potwierdzili swoją dobrą dyspozycję i zwyciężyli we wszystkich spotkaniach. Drugie miejsce przypadło IKS-owi Konstancin, trzecie Mustangowi Konin, a czwarte Fundacji Salutare Wrocław. Turniej mógł być znacznie bardziej udany dla koninian, gdyby nie pierwsze połowy. W każdym z meczów Mustang przegrywał dwie kwarty, odrabiając straty w trzeciej i czwartej.

W pierwszym spotkaniu Mustang uległ Pactum Scyzory Kielce 59:50. O wyniku zadecydowała słaba postawa w pierwszych 20 minutach, kiedy gospodarze zwyciężyli kolejno 14:2 i 16:9. Podopieczni Marka Bystrzyckiego znacznie lepiej zaprezentowali się w drugiej części gry, kiedy zwyciężyli trzecią kwartę 14:18, a czwartą – 15:21.

Bardzo podobny przebieg miało drugie spotkanie Mustanga, w którym konińscy zawodnicy przegrali z IKS-em GTM-em Konstancin 63:76, tocząc bardzo wyrównany bój w drugiej połowie meczu. Niestety po dwóch kwartach IKS uzyskał 15-punktową przewagę, której nie roztrwonił. Gonitwa udała się dopiero za trzecim razem, kiedy koszykarze z Konina pokonali Fundację Salutare Wrocław 58:56, mimo 14-punktowej straty po 20 minutach gry.

Na osłodę pozostaje docenienie przez organizatorów jednego z liderów Mustanga, Marka Wesołowskiego, który wybrany został do najlepszej piątki turnieju.