YOCHI

Sparing z Ostrovią Ostrów Wlkp. w Koninie na zakończenie przygotowań. MKS MOS zaczyna jutro drugoligowy sezon

2019-10-05 15:58:47
83:78 na korzyść rywalek. Takim wynikiem zakończył się ostatni sparing drużyny seniorek MKS MOS Konin przed początkiem rozgrywek drugiej ligi.

Koninianki podeszły do tego spotkania w nieco wzmocnionym składzie. W barwach MKS MOS zobaczyliśmy między innymi Sarę Marczyk, która jest na co dzień zawodniczką AZS-u Poznań. Sztab trenerski naszego zespołu prowadzi rozmowy z klubem ze stolicy Wielkopolski. Dotyczą one współpracy szkoleniowej. Miałaby ona polegać na tym, że zdolniejsze koninianki grałyby w AZS-ie, a w zamian za to zawodniczki z Poznania wzmacniałyby skład MKS MOS na mecze ligowe. Ostrovia podeszła z kolei do dzisiejszego starcia w osłabieniu. W jej składzie zabrakło zawodniczek z ekstraklasowym doświadczeniem. Wśród nich jest m.in. doskonale znana konińskim kibicom, Katarzyna Motyl. Koninianki przegrały pierwszą kwartę sześcioma punktami. Straty zostały odrobione w drugiej części rywalizacji, którą MKS MOS wygrał 24:15, dzięki czemu prowadził do przerwy 40:37. W trzeciej kwarcie ostrowianki wyrównały i wyszły na dziesięciopunktowe prowadzenie – 54:48. W ostatniej części rywalizacji koninianki odrobiły straty. W końcówce meczu było 78:78. Ostatnie akcje należały jednak do przyjezdnych, które do końcowej syreny zbudowały pięciopunktową przewagę.

Pierwszy mecz ligowy czeka nasze panie już jutro. MKS MOS Konin zagra na wyjeździe z MUKS Bydgoszcz. Początek spotkania – w samo południe.

MKS MOS Konin – Ostrovia Ostrów Wlkp. 78:83 (16:22, 24:15, 17:29, 21:17)

MKS MOS Konin: Kamila Rogulska (26), Hanna Tomaszewska (14), Sara Marczyk (9), Anna Laskowska (8), Wiktoria Orchowska (8), Julia Burzyńska (8), Wiktoria Wróbel (3), Nikola Kurtas (2), Zuzanna Gadacz, Maria Ławniczak, Wiktoria Kudroń, Małgorzata Kutkowska, Patrycja Marcinkowska