Korytkowski

Jan Derkacz-Duchewicz drugim wicemistrzem Polski HCP 2019. Koniński golfista wystartował w grupie handicapowej 20,1-23

2019-08-05 13:12:14
Jan Derkacz-Duchewicz (HCP 22), zawodnik Konińskiego Klubu Golfowego, zajął trzecie miejsce w Mistrzostwach Polski HCP 2019 (w grupie handicapowej 20,1-23).

Finał zawodów rozegrano na polu Sierra Golf Club (nieopodal Wejherowa). Podczas zmagań wyłoniono mistrzów w siedmiu kategoriach handicapowych. Jan Derkacz-Duchewicz z Konińskiego Klubu Golfowego wystartował w kategorii HCP 20,1-23. Nasz reprezentant zajął trzecią pozycję. Przed nim uplasowali się: Maciej Fibakiewicz i Jakub Fibakiewicz (obaj z Siobienie Królewskie G&CC). W rundzie finałowej Jan Derkacz-Duchewicz zanotował 90 uderzeń (44 pkt. Stableford Netto).

Turniej rozegrano w formacie dwóch rund. Rywalizacja w ramach pierwszej rundy toczyła się na dwóch polach golfowych jednocześnie – w Tokarach i w Postołowie. Finał był na polu golfowym Sierra Golf Club.