Wiadomości

Zamknij

Dodaj komentarz

Biskup senior Mering na Jasnej Górze. „Polską rządzą dziś polityczni gangsterzy”

21:02, 13.07.2025 Aktualizacja: 07:28, 25.10.2025
Skomentuj Biskup senior Mering na Jasnej Górze. „Polską rządzą dziś polityczni...

– Rządzą nami ludzie,którzy samych siebie określają jako Niemców – mówił w sobotę biskup seniordiecezji włocławskiej Wiesław Mering podczas XXXIV Pielgrzymki Rodziny RadiaMaryja na Jasną Górę. Na te słowa zareagował Radosław Sikorski, minister sprawzagranicznych.

Biskup Mering w swoim kazaniu mówił między innymi, żegranice naszego kraju, tak samo z zachodu jak i wschodu są zagrożone. – A jedenz polityków mówi – więcej niesie z sobą zła Ruch Obrony Granic niż imigranci, októrych nic nie wiemy. W moim województwie kujawsko-pomorskim w ostatnimkrótkim czasie dokonały się 2 morderstwa – młodej kobiety i właściwie młodegomężczyzny – mówił w Częstochowie biskup Mering. – Rządzą nami ludzie, którzysamych siebie określają jako Niemców. Jak mówił w XVIII wieku jeden z polskichpoetów Wacław Potocki – jak świat światem, nie będzie Niemiec Polakowi bratem.Historia straszliwie udowodniła prawdę tego powiedzenia.

Biskup senior mówił też o edukacji. Jak stwierdził, Polski,tradycji i kultury trzeba dziś bronić świadomie i bardzo mężnie. – Bo nie robitego, niestety, szkoła niszczona przez Barbarię, usuwającą treści patriotyczne,narodowe z podręczników i nauczania naszych dzieci – mówił biskup Mering. –Usuwane są treści patriotyczne i budzące dumę z dziejów i wielkości Polski ażdo Ojca Świętego Jana Pawła II.

– Sami mamy się uczyć tej miłości do ojczyzny i przekazywaćją młodym Polakom? Znów tak jak w komunistycznych czasach, kiedy byliśmy zdani,kiedy patriotyzmu, prawdy i historii i tradycji uczyli nas w domach nasirodzice, bo przecież Polską rządzą dziś polityczni gangsterzy. Zdziwiliście siępewnie temu mocnemu określeniu, ale ja zacytowałem tylko Donalda Tuska,premiera rządu, bo on tak powiedział –Polską rządzą dziś polityczni gangsterzy, powiedział to niedawno – mówił biskupsenior Wiesław Mering. Powołał się na słowa jednego z zagranicznych duchownych,że „obowiązkiem biskupa jest wprowadzenie Chrystusa do polityki, bowiempolityka bez Chrystusa jest największą plagą narodu”. – Polityka wchodzi wkażdą dziedzinę życia – dodał i przywołał sytuację, gdy był w szpitalu. Odjednej z pielęgniarek usłyszał, że jej nie interesuje polityka. – Ale przecieżpolityka wchodzi w każdą dziedzinę ludzkiego życia – nauka, zdrowie, rodzina,praca, kultura, bezpieczeństwo. To wszystko jest zdane na dobrze rozumianąpolitykę. Owszem, żeby nam ją obrzydzić, akcentuje się, że polityka jest czymśbrudnym, od czego powinniśmy trzymać się z daleka. Albo mówi się, że to partiasię tym powinna zajmować, a nie zwykły, szary człowiek – stwierdził biskup. – Chrześcijaniejednak muszą być w polityce, by wnosić w nią sumienie, prawość, sprawiedliwość,życie. Ta polityka potrafi zagrozić życiu człowieka przez aborcję, eutanazję,przez niezabezpieczenie granic, a żadna władza, żaden rząd, żaden parlament niemają prawa wprowadzać takiego prawa, które prowadzi ku śmierci.

Słowa poprzedniego biskupa włocławskiego odbiły się szerokimechem. Na platformie X odniósł się do nich Radosław Sikorski, minister spraw zagranicznych:„Uprzejmie informuję ks. bp. Meringa, że związek rodzinny z Niemcami mam taki,że brat mojej babci, ks. kanonik Roman Zientarski, zaliczył pięć lat Dachau.Prycza w pryczę z bł. Michałem Kozalem, pańskim poprzednikiem. Natomiastszczucie na uchodźców w imieniu kościoła, którego założyciel był uchodźcą,uważam za intelektualnie niespójne – napisał Radosław Sikorski.

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarze (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu przegladkoninski.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%