Zły początek sezonu Górnika Konin. Wysoka porażka „biało-niebieskich” w Stężycy

2019-08-04 21:46:27

Fatalnie rozpoczęli nową edycję rozgrywek piłkarze Górnika Konin. Trzecioligowcy z naszego miasta przegrali w Stężycy z tamtejszą Radunią aż 1:5 (0:3).

To, że Górnik nie będzie faworytem tego spotkania było oczywiste na długo przed pierwszym gwizdkiem. Radunia to jeden z najbogatszych klubów drugiej grupy trzeciej ligi, który w składzie swego pierwszego zespołu posiada piłkarzy znanych m.in. z boisk Ekstraklasy. Mało kto spodziewał się jednak, że zespół ze Stężycy zaaplikuje koninianom tak wiele bramek. Kanonada zaczęła się już w trzeciej minucie, po tym jak dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola zamienił Krzysztof Iwanowski. Do przerwy gospodarze cieszyli się z jeszcze jednego trafienia, autorstwa Artura Formelli (21. minuta). Radunia podwyższyła na 3:0 tuż po przerwie, gdy dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystał Jakub Bojas. W 70. minucie rzut karny po faulu Wiktora Beśki na bramkę zamienił Filip Burkhardt, a po czterech minutach gola na 5:0 zdobył Dawid Cempa. Honorowe trafienie dla Górnika to zasługa Tarasa Jaworskiego, który wykorzystał „jedenastkę” po faulu na Dawidzie Przybyszewskim (79. min.). Kolejny ligowy mecz czeka koninian w najbliższą sobotę, 10 sierpnia. Tego dnia podopieczni trenera Damiana Augustyniaka zmierzą się u siebie z Polonią Środa Wielkopolska. Początek tej potyczki zaplanowano na godz. 17.00.

Górnik Konin: Wiktor Beśka – Jakub Staszak (‘85 Patryk Szymaniak), Robert Jędras, Bartosz Zakrzewski, Szymon Bartosik, Taras Jaworski, Maciej Adamczewski (‘74 Sebastian Antas), Mateusz Majer (‘63 Krystian Sobieraj), Dawid Przybyszewski, Patryk Olczyk, Maciej Gaszka (‘53 Paweł Błaszczak)