Jobs First

„Medyk POLOmarket” wciąż punktuje rywali

2016-09-06 14:25:06

Jednostronne widowisko oglądali w minioną sobotę kibice zgromadzeni na konińskim stadionie przy ul. Podwale. „Medyk POLOmarket” Konin pokonał 8:0 (5:0) „GOSiR-ki” Piaseczno.

Koninianki otworzyły wynik rywalizacji już w czterdziestej sekundzie, gdy dokładne dośrodkowanie z prawego skrzydła Aleksandry Sikory, strzałem główką, na bramkę zamieniła Katarzyna Daleszczyk. Po dwunastu minutach było już 2:0. Tym razem piłkę do własnej siatki, po mocnym podaniu w pole karne Sikory, skierowała Aleksandra Sosnowska. Na kolejne trafienie kibice „Medyka” czekali minutę. Właśnie wtedy bramkarkę „GOSiR-ek” mocnym strzałem pokonała Paulina Dudek, która zakończyła akcję zainicjowaną po własnym przejęciu piłki przed polem karnym gości (asysta Daleszczyk). Sama Daleszczyk po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń w 35. minucie, gdy wykorzystała nieporadność defensywy „GOSiR-ek” podczas wybijania piłki z pola karnego. Wynik pierwszej połowy na 5:0 ustaliła Natalia Chudzik, która przelobowała Kaję Ożgo.

Cztery minuty po zmianie stron szóstą bramkę dla mistrzyń Polski zdobyła Liliana Kostowa. Bułgarka wbiła futbolówkę do siatki, po akcji Katarzyny Daleszczyk. Dwie minuty później było 7:0 po golu Natalii Chudzik, która nie zmarnowała sytuacji „sam na sam”. Ostatnia bramka tego spotkania padła w 78. min. za sprawą Daleszczyk. Tym razem precyzyjnym podaniem po ziemi z lewej strony pola karnego popisała się Anna Gawrońska. Chwilę później po uderzeniu piłką w twarz upadła na ziemię Liliana Kostowa. Niezbędna okazała się interwencja służb z karetki pogotowia. Liliana została przewieziona do szpitala z urazem oka. Przez kilka dni nie będzie uczestniczyła w treningach.

Konińskie piłkarki zobaczymy w akcji przy Podwalu już w najbliższy czwartek (8 września). O 17.00 nasze panie zmierzą się w zaległym meczu trzeciej serii spotkań z AZS-em Wrocław.