Jobs First

Konin ma sześciu mistrzów Wielkopolski w boksie. Cztery złota Zagłębia, dwa Copacabany

2019-02-25 19:23:12

Aż sześciu złotych medalistów ma Konin po Mistrzostwach Wielkopolski juniorów i kadetów w boksie, które odbyły się w miniony weekend w Kazimierzu Biskupim. Najlepsi w swoich kategoriach okazali się Mateusz Tomalak, Julian Witkowski, Robert Brazdys, Adam Dzwoniarkiewicz, Aleksander Mądrzak oraz Krzysztof Lisik.

W sobotę wśród kadetów rozdano pierwsze komplety medali. Ten z najcenniejszego kruszcu trafił do reprezentanta Copacabany Konin – Krzysztofa Lisika, który w finale kategorii 52 kg pokonał 3:0 Krzysztofa Przybylskiego z Sokoła Piła. Copacabana tego dnia do swojego dorobku dopisała jeszcze dwa srebrne medale – w kategorii 66 kg Miłosz Zięba uległ w finale Marcelowi Komarowi ze Sportów Walki Gostyń, a w kategorii 70 kg Jakub Wawrzyniak okazał się słabszy od Kacpra Czerwińskiego ze Sparty Złotów.

Wśród juniorów zwycięski finał odnotował Julian Witkowski z Zagłębia Konin, który pewnie, wynikiem 3:0, pokonał kaliszanina Damiana Gawłowskiego. W kategorii 49 kg najlepszy był Mateusz Tomalak. Po bardzo zaciętym pojedynku złoto w kategorii 60 kg dołożył Adam Dzwoniarkiewicz. Pięściarz Zagłębia po niejednogłośnym werdykcie pokonał Filipa Szpakowicza z Sokoła Piła. W kategorii 64 kg najlepszy był Robert Brazdys. Wychowanek konińskiego Zagłębia rozbił swojego rywala, Dawida Ruszkowskiego (Sporty Walki Piła) i zakończył walkę już w drugiej rundzie. Przeciwnik nie był zdolny do kontynuowania dalszej walki i złoto powędrowało do Brazdysa przed czasem.

Podobnie zakończył się finał kategorii 91 kg, w której już przed finałem wiedzieliśmy, że najlepszy będzie pięściarz z konińskiego klubu. Naprzeciw siebie stanęli Igor Woźniak (Copacabana Konin) oraz Aleksander Mądrzak (Zagłębie Konin). Górą był zawodnik z kazimierskiej sekcji Zagłębia, który podobnie jak Brazdys wygrał w drugiej rundzie przez RSC. Co ciekawe, Mądrzak w drodze do finału pokonał Jakuba Aleksandrowicza przez dyskwalifikację rywala. Zawodnik z Piły trzykrotnie był ostrzegany przez sędziego za atakowanie pochodzącego z Kazimierza Biskupiego pięściarza głową. Decyzja ta nie wpłynęła za bardzo na końcowy rezultat, bowiem Mądrzak w pełni kontrolował sytuację między linami. Tytuł wicemistrza Wielkopolski w kategorii 69 kg powędrował do Dominika Wojtczaka, który w finale zawodów uległ 0:3 Maksymilianowi Szymańskiemu z Warty Śrem.

Dwa konińskie kluby zdobyły w wojewódzkim czempionacie łącznie dziesięć krążków, oba mają ich po pięć – Copacabana dwa złote i trzy srebrne, a Zagłębie zdobyło cztery złota oraz jedno srebro. Zagłębie wśród juniorów zostało najlepszym klubem Wielkopolski. Teraz przed najlepszymi pięściarzami kolejne wyzwanie – walka już na szczeblu centralnym i Mistrzostwa Polski, które odbędą się w marcu.