Ósme Mistrzostwa Gminy Sompolno w Bowlingu. Kulami rzucało 15 osób

2018-05-19 11:58:13
Anna Chadaj

15 osób wystartowało w ósmych już Mistrzostwach Gminy Sompolno w Bowlingu. Zawody odbyły się w kręgielni „Rondo” w Koninie.

Uczestnicy mieli do rozegrania 40 rund. Do klasyfikacji liczyło się 30 najlepszych. Najlepiej w kategorii pań kulami rzucały : Magdalena Zdrojewska- 370 punktów - zdobywając pierwsze miejsce! Drugie miejsce, z 318 punktami, zajęła Justyna Zielińska, trzecim cieszyła się Sylwia Madzińska - z wynikiem 312 pkt.

W rywalizacji męskiej górą byli panowie: Michał Żabicki (informatyk UM w Sompolnie) wywalczył - z wynikiem 481 punktów- pierwsze miejsce, natomiast Michał Wiśniewski -z liczbą 451strąceń- drugie. 434 punktów wywalczył i zajął trzecie miejsce - Andrzej Prętnicki.

Zawody przeprowadzono pod patronatem burmistrza Sompoln, fundatorem nagród był także radny powiatowy i prezes Kopalni Soli w Kłodawie - Waldemar Marciniak.

Już 24 maja (w czwartek) rywalizuje młodzież uczęszczająca do Świetlicy Socjoterapeutycznej w Sompolnie.