W ciągu minionych 20 lat wyjeżdżali do teatrów w Bydgoszczy, Gdyni, Kaliszu, Krakowie, Lwowie, Łodzi, Poznaniu, Pradze, Warszawie czy Wiedniu, w sumie 180 razy. Po raz pierwszy członkowie Koła Zakładowego PTTK przy Hucie Aluminium Konin wybrali się do Opery Narodowej, by podziwiać „Krakowiaków i Górali” Wojciecha Bogusławskiego, pierwszą operę narodową, wyreżyserowaną przez Krzysztofa Kolbergera.
Propozycja wyjazdów teatralnych połączonych z częścią krajoznawczą, od początku spotykała się z dużym zainteresowaniem. – Jubileusz dwudziestolecia wyjazdów teatralno-krajoznawczych postanowiliśmy uczcić dwudniowym wyjazdem do Torunia. W toruńskim Teatrze im. Wilama Horzycy byliśmy po raz pierwszy. Wyreżyserowane przez Piotra Ratajczaka „Tango” Sławomira Mrożka zrobiło na nas duże wrażenie, postanowiliśmy więc częściej odwiedzać tę scenę – opowiada Irena Smucerowicz.
Podczas wyjazdu przewodnik oprowadziła konińską grupę po Starym Mieście, czyli kupieckiej części Torunia, obejrzeli też Nowe Miasto czyli część rzemieślniczą z pozostałościami zamku krzyżackiego. Będąc w Toruniu nie mogli ominąć planetarium. – Jubileuszową przygodę zakończyliśmy Biesiadą Piernikową. Oj, sympatycznie było rozgrzać się miodem pitnym, kawą czy herbatą korzenną i degustować pyszne pierniczki. Podczas warsztatów piernikowych samodzielnie wykonaliśmy pamiątkowe pierniki, słuchając historii toruńskiego przysmaku i stosowanych przypraw. Jednakże receptury wypieku nam nie zdradzono – opwoiada prezes hutniczego PTTK-u.
Uczestnicy wycieczki wrócili do Konina z nadzieją na co najmniej 20 kolejnych lat teatralnych zachwytów i krajoznawczych odkryć.