Trzy przypadki przemocy domowej, trzy natychmiastowe interwencje i trzy wydane nakazy opuszczenia mieszkania! Podczas jednego weekendu policjanci z Konina i powiatu konińskiego zdecydowanie zareagowali na zgłoszenia dotyczące przemocy w rodzinie, chroniąc osoby pokrzywdzone i eliminując zagrożenie ze strony sprawców.
Pierwsza interwencja – 6 czerwca, Konin
Dzielnicowi interweniowali wobec 40-letniego mężczyzny, który stosował przemoc domową wobec swojej 35-letniej żony. Policjanci wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia mieszkania, a także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz kontaktowania się z nią – zarówno osobiście, jak i pośrednio, w tym za pośrednictwem osób trzecich oraz środków komunikacji elektronicznej.
Druga interwencja – 7 czerwca, gmina Krzymów
Policjanci z Wydziału Prewencji zastosowali środki zapobiegawcze wobec 30-letniego mężczyzny, który znęcał się nad swoją byłą żoną i synem. Wydano nakaz opuszczenia mieszkania, zakaz zbliżania się do byłej żony, zakaz zbliżania się do małoletniego syna, a także zakaz kontaktowania się z nimi w jakiejkolwiek formie. Dodatkowo, mężczyzna otrzymał zakaz wstępu na teren przedszkola, do którego uczęszcza jego syn.
Trzecia interwencja – 7 czerwca, Konin
Tego samego dnia dzielnicowi w Koninie podjęli działania wobec 46-letniego mężczyzny, który stosował przemoc domową wobec swojej 85-letniej matki. Funkcjonariusze wydali nakaz natychmiastowego opuszczenia wspólnie zajmowanego mieszkania, zakaz zbliżania się do matki oraz zakaz wszelkich form kontaktu.
Jak informują konińscy policjanci – wszystkie trzy przypadki zakończyły się również wszczęciem procedury „Niebieskiej Karty”, mającej na celu zapewnienie długofalowej pomocy osobom dotkniętym przemocą domową.
– W każdej sytuacji zagrożenia należy natychmiast reagować i powiadomić odpowiednie służby. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom możliwe jest skuteczne przerwanie spirali przemocy – podkreśla Sylwia Król, oficer prasowa KMP w Koninie.
na