Kilkudziesięciu przedsiębiorców wzięło udział
w „Śniadaniu Biznesowym”, podczas którego zaprezentowano korzyści, jakie płyną z przełomowego
projektu „Droga do zatrudnienia po węglu”. Spotkanie odbyło się w siedzibie
Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie, partnera projektu. Jak się okazało, kilku z biznesmenów
już zdecydowało się na zatrudnienie osób wywodzące się z branży
górniczo-energetycznej. – Jesteśmy bardzo zadowoleni – zaznaczył jeden z nich.
– „Droga do zatrudnienia po węglu” to program o niespotykanej dotąd skali – mówiła Anna Biegasiewicz, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Koninie. – Ani w Polsce, ani w Europie nikt nie realizuje tak obszernego wsparcia dla pracowników ZE PAK-u oraz ich rodzin.
Dyrektor zaznaczyła, że w ramach projektu już zostało udzielone pierwsze wsparcie dla przedsiębiorców, którzy zdecydowali się na zatrudnienie nowych pracowników. – Być może również macie jakieś oferty, więc chętnie usłyszymy w jakich zawodach, i jakich kwalifikacji wymagacie – zwróciła się do przedsiębiorców. – Jeśli zaoferujecie państwo kolejne miejsca pracy, to z pewnością przyczynicie się do rozwoju gospodarczego naszego regionu. Chcemy pokazać, że takie miejsca w Koninie są!
O konkretnych korzyściach dla przedsiębiorców mówiła Magdalena Franciszczak, konsultant w firmie DGA, jednej z partnerów projektu. Najważniejsze to: dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej wraz z wsparciem pomostowym, środki na zatrudnienie subsydiowane (refundacja kosztów zatrudnienia poniesionych przez pracodawców), doposażenie stanowisk pracy, szkolenia dla osób zainteresowanych podniesieniem swoich kwalifikacji, itd.
Wśród partnerów projektu należy również wymienić WARP.
ach