Wojciech Chojnowski - Wójt Gminy Babiak - spotkał się w miniony piątek (11 października) z przedstawicielami lokalnej oświaty z racji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej.
Tego wyjątkowego dnia uczestnicy zgromadzeni byli świadkami wręczenia Nagród Gminy, które stanowią dowód uznania za wzorową pracę i szczególne osiągnięcia. W tym roku szczególne wyróżnienie w postaci nagród pieniężnych otrzymali wszyscy dyrektorzy placówek oświatowych oraz nauczyciele z ich jednostek. W gronie uhonorowanych znaleźli się: Ewa Mikołajczyk – dyrektor Samorządowego Przedszkola w Babiaku, Daria Ceglarska-Grochocińska – nauczycielka tego przedszkola, Beata Kujawa-Rutkowska – dyrektor szkoły podstawowej w Babiaku, Dariusz Matuszewicz – nauczyciel tej szkoły, Dariusz Racinowski – dyrektor Zespołu Szkół w Brdowie oraz Justyna Kubska i Bartosz Mikołajczyk – nauczyciele tej placówki, oraz Tomasz Tomicki – dyrektor Zespołu Szkół w Bogusławicach i Emilia Grędecka – nauczycielka tej placówki.
Spotkanie było także doskonałą okazją do dyskusji na temat zmian, które obecnie zachodzą i są planowane w systemie oświaty, stając się nieodzowną częścią codziennej pracy dyrektorów i nauczycieli.
Zdjęcie: UG Babiak