Jobs First

Dobry debiut Krystiana Bielika w kadrze narodowej. „To dla mnie naprawdę bardzo ważny moment”

2019-09-06 23:19:36
Krystian Bielik, wychowanek Górnika Konin, zadebiutował w kadrze narodowej w meczu eliminacji mistrzostw Europy ze Słowenią (0:2). Jerzy Brzęczek wpuścił go na boisko w 70. minucie. Koninianin zagrał bez kompleksów i po końcowym gwizdku zebrał pozytywne recenzje.

Poza całkiem niezłym początkiem, Polacy nie pokazali się w Lublanie z najlepszej strony. Pozycyjna gra nie przynosiła spodziewanego rezultatu. Nie było też strzałów na bramkę gospodarzy. Słoweńcy czyhali zaś na błędy naszej drużyny. Tych nie brakowało. Jeszcze w pierwszej połowie gospodarze objęli prowadzenie po strzale Aljaža Struny, który wykorzystał podanie z rzutu rożnego (35. minuta). Po zmianie stron, w 65. minucie, na 2:0 dla Słoweńców podwyższył Andraž Šporar. Kilka minut później polski selekcjoner zdecydował się na podwójną zmianę. Jakub Błaszczykowski zastąpił Kamila Grosickiego, a za Mateusza Klicha na boisko wbiegł Krystian Bielik. Gracze z ławki rezerwowych nie odwrócili losów spotkania, ale występ Krystiana Bielika bez wątpienia dodał polskiej drużynie trochę świeżości. Komentatorzy już od pierwszych minut debiutu chwalili pewność Krystiana w grze i brak kompleksów nowicjusza. W pomeczowej rozmowie na antenie TVP Sport potwierdził to Jerzy Brzęczek. Podczas nieco ponad dwudziestu minut swego pobytu na boisku Krystian Bielik oddał ciekawy strzał, po którym piłka przeleciała nieopodal słupka bramki przeciwników. – Przegrywamy dziś 0:2. Ja się cieszę, że dostałem kilka minut. Trener Brzęczek zaufał mi i wpuścił mnie na koniec meczu. Jestem z siebie dumny. To dla mnie naprawdę bardzo ważny moment. Mimo, że przegrywamy, to nasza sytuacja jest moim zdaniem cały czas dobra. Jesteśmy wciąż na pierwszym miejscu w grupie. Na pewno wyciągniemy wnioski i przygotujemy się jak najlepiej na mecz z Austrią – powiedział po dzisiejszym spotkaniu, na antenie TVP Sport, Krystian Bielik. Dodajmy, że pełne dziewięćdziesiąt minut zaliczył na boisku w eliminacyjnej potyczce ze Słowenią wychowanek Sokoła Kleczew, Jan Bednarek. Następną szansę na dobry występ pochodzący z naszego regionu reprezentanci Polski będą mieli w poniedziałek. Tego dnia Polacy zagrają na Stadionie Narodowym z Austrią. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godz. 20.45.

Polska: Łukasz Fabiański – Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Michał Pazdan, Tomasz Kędziora, Kamil Grosicki (‘70 Jakub Błaszczykowski), Grzegorz Krychowiak, Mateusz Klich (‘70 Krystian Bielik), Piotr Zieliński, Krzysztof Piątek (76′ Dawid Kownacki), Robert Lewandowski