Beniaminek zdobył gola w Koninie. Medyk strzelił dziewięć bramek

2019-08-10 15:03:42

Medyk Konin pokonał wysoko na inaugurację nowego sezonu przed własną publicznością Rolnika B. Głogówek. Spotkanie wicemistrza Polski z beniaminkiem Ekstraligi zakończyło się wynikiem 9:1 (4:0).

Zgodnie z oczekiwaniami spotkanie rozpoczęło się od przewagi Medyka. Piłkarki Rolnika zagrały jednak w pierwszych minutach bardzo ambitnie w obronie, co skutecznie uniemożliwiało wicemistrzyniom Polski znalezieni drogi do bramki. W pierwszej minucie z dystansu uderzała Gabriela Grzywińska. Po czterech minutach futbolówka odbiła się od poprzeczki bramki Rolnika po rzucie rożnym wykonywanym przez Natalię Chudzik. Rolniczki opierały się do 12 minuty. Wtedy Anna Gawrońska zagrała prostopadłą piłkę w pole karne do Natalii Pakulskiej. Futbolówkę przepuściła jeszcze Natalia Chudzik, a Pakulskiej pozostało wykorzystanie sytuacji „sam na sam”. Po dwóch minutach Gabriela Grzywińska trafiła z dystansu w spojenie słupka z poprzeczką bramki Rolnika. W 16. minucie Julia Maskiewicz zdecydowała się na długie zagranie w pole karne przeciwnika. Tam najwyżej wyskoczyła Natalia Chudzik, która podwyższyła strzałem z główki na 2:0. Pięć minut później było już 3:0, po tym jak po kornerze egzekwowanym przez Chudzik, piłkę do własnej siatki skierowała kapitan przyjezdnych, Ilona Kujawska. Wynik pierwszej połowy ustaliła w jej końcówce Natalia Pakulska. Do przerwy było 4:0 dla Medyka.

Po zmianie stron w Medyku nastąpiły aż cztery zmiany. Boisko opuściły: Stephanie Busch, Sandra Sałata, Stanislava Líšková i Nikol Kaletka, a w ich miejsce do gry wprowadzone zostały: Natalia Dominiczak, Weronika Helinska, Karolina Majda i Dominika Kopińska. Druga odsłona rywalizacji rozpoczęła się lepiej dla przyjezdnych. W 46. minucie konińską bramkarkę pokonała Emilia Pawłowska. Medyczki odpowiedziały aż trzema trafieniami w przeciągu zaledwie trzech minut. Najpierw po rzucie rożnym na 5:1 podwyższyła Gabija Gedgaudaite (55. minuta). Po dwóch minutach, także po kornerze, piłkę do siatki Rolnika wbiła przy długim słupku Julia Maskiewicz, a w 58. minucie podanie Natalii Pakulskiej na siódmego gola dla Medyka zamieniła Dominika Kopińska. Do końcowego gwizdka kibice zgromadzeni na konińskim stadionie zobaczyli jeszcze dwa trafienia. W 90. minucie Natalia Pakulska zagrała w uliczkę do wychodzącej na czystą pozycję Dominiki Kopińskiej, a wynik spotkania w doliczonym czasie gry na 9:1 ustaliła wprowadzona chwilę wcześniej na boisko Daria Nowak.

Medyk Konin: Stephanie Busch (’46 Natalia Dominiczak), Julia Maskiewicz, Sandra Sałata (’46 Weronika Helinska), Gabija Gedgaudaite, Natalia Chudzik, Nicole Zając, Stanislava Líšková (’46 Karolina Majda), Gabriela Grzywińska, Natalia Pakulska, Nikol Kaletka (’46 Dominika Kopińska), Anna Gawrońska (kpt.) (’87 Daria Nowak)

Rolnik B. Głogówek: Magdalena Religa (’35 Anna Wełna), Dagmara Wieczorek (’69 Nicola Konefał), Beata Kiersztajn, Anita Buchta, Nicol Wojtas, Ilona Kujawska (kpt.), Aleksandra Misiak (’60 Julia Gąsiorowska), Emilia Pawłowska, Kinga Ejzel (’90 Daria Opanowicz), Aleksandra Sobkowicz, Aleksandra Dubiel